Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22212
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Proč nikdo netrestá stát Izrael za to že cíleně a dlouhodobě provádí genocidu Palestinského národa?

Proč se neustále vyzdvihuje pouze holokaust židovského národa prováděný nacisty za II. svět.války a vůbec se nemluví o několikanásobně větším holokaustu jiných národů a etnik? Proč může židovský stát Izrael nyní beztrestně okupovat cizí území a vyvražďovat jiné etnikum a oficiální média mlčí a tváří se jako by se nic nedělo?
Proč se náš stát kamarádí a podporuje Izrael, když je zcela zřejmé, že jde o stát jehož vláda je teroristická a fašistická ?
A proč to všichni tolerujeme?Uživatel doplnil otázku:


20. srpna 2009, 14:18:39

Reakce na odpověď od p.Hebreye
Vážený pane Hebrey, nevím podle čeho usuzujete, že nemám dostatek relevantních informací o dění a historickém pozadí Izraelsko-Palestinského konfliktu. (Sleduji vývoj posledních 25 let)
Můžu Vás ubezpečit, že znám velmi podrobně celou historii konfliktu a zcela určitě nevycházím z nějakých útržkovitých zpráv.
Podle Vaší odpovědi na moji otázku soudím, že k objektivnímu posouzení situace nemáte dostatek informací a vycházíte jen informací vládní propagandy.
Mohl bych sem dát stovky odkazů, ale kdo chce, ten si pravdu najde sám, - proto jen pár odkazů:

http://www.a-kontra.net/izrael-palestina-koreny-konfliktu

http://www.blisty.cz/art/31022.html

http://tnit.fr/book/katechismus.htm

http://www.blisty.cz/art/29615.html

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=8424

http://www.czechfp.cz/site/?p=7240


20. srpna 2009, 14:54:52

Má reakce na odpověď od Gollumek.88
Pokud by lidé uvažovali tak jak píšete : cituji:
(... je lepší si takové lidi držet "jako přátelé" než si je znepřátelit...), - nikdy by nebylo možné porazit Hitlera, ani jiné jiné dobyvačné diktátory a režimy v historii.
Opravdu si myslíte, že je správné přátelit se s vrahem, nebo zločineckým systémem jen proto že je silnější?
Máte pocit, že nás přátelství s jakýmkoliv fašistickým či despotickým státem nebo režimem nějak ochrání nebo snad zvýší demokracii a naši svobodu? Znamená to snad, že měl náš národ poslušně přijmout okupaci od Hitlera a nebo od SSSR v roce 68, nijak se nebránit a jiné státy měli poslušně mlčet jen proto že byl Hitler i Brežněv silnější?
Já myslím, že právě naopak.
Navíc tím že naše vláda podporuje Izrael a vyvražďování civilního obyvatelstva, stává se náš národ spoluviníkem na zvěrstvech a holokaustu páchaných v Palestině.
Dále píšete že: cituji: (Jak si ten stát vede jejich vláda je jejich věc..)
- To jste určitě nemyslela vážně.
Představte si, že by se ve 40 tých letech zbytek světa díval stejným pohledem na Německo. - Myslíte si, že by Němci sami od sebe přestali vyvražďovat jiné národy?
Vaše poslední věta: cituji: (nepodporuju válku, ani holocaust, ani nic podobného, to rozhodně ne, a doufám, že ani můj výrok takto nevyzní.)
- mne doslova šokovala.
Jak chcete kamarádit s okupantem který provádí systematický holokaust a přitom ho nepodporovat? - Je to dokonalý protimluv.
Nemyslíte?Odesláno uživatelem Cabor
Do kategorie Terorismus 15. srpna 2009, 22:37:44

(hodnocení celkem: 4,5 | počet: 4 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (2), počet zhlédnutí 1407

Avatar
Level 7

řekněme, že je to tím, že se to děje na "východě". druhá světová válka se týkala celého světa, zatímco toto se děje pouze na "malé části" pro media to není zatím nijak velké sousto. Na druhou stranu, je to to samé jako když američani posílají stále vojáky do Iráku - tvrdí, že hledají teroristy, nicméně skrytý podtext? pouze a jen území "plodné" na ropu.

CO by si proti tomu chtěl dělat? Osobně bych s tím sama těžko něco udělala, můžeme tam poslat svoje vojáky, a ničeho tím nedocílíme. Jak si ten stát vede jejich vláda je jejich věc.. bohužel. Je to jako svoboda slova, svoboda politického smýšlení...

a co si myslím o "kamarádství mezi čr a izraelem" ... je lepší si takové lidi držet "jako přátelé" než si je znepřátelit... nepodporuji to to samozřejmě ne, nejsem fašista a nikdy jím nebudu. Ale zkus si představit, co by se dělo, kdybychom s nimi jako stát "nekamarádili"... Pokud nejsme tak silný stát nemá cenu se snažit být proti...

nepodporuju válku, ani holocaust, ani nic podobného, to rozhodně ne, a doufám, že ani můj výrok takto nevyzní.

 

Gollumek.88 17. srpna 2009, 12:30:26
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

Ono k objektivnímu posouzení situace na BLízkém východě bohužel nestačí shlédnout pár útržkovitých zpráv a vědět, že se často hovoří o holocaustu.

V první řadě ti totiž uniklo, že Izrael je poměrně často kárán, trestán různými sankcemi, nebo alespoň varován. Na každé tkzv. Mírové konferenci, která se BV týká, musí Izrael odsouhlasit, že udělá to či ono ve prospěch Palestiny. Možná je zajímavé podotknout, že se Izrael vždy snažil tyto sliby splnit.

Některé aktivity Izraele na palestinských územích jsou bezesporu velmi agresivní. Druhá věc je ale (ne)oprávněnost těchto útoků. Nemůžu schválit vše, co kdy Izrael udělal, protože mezi tím vším bylo mnoho nenapravitelných chyb. Nicméně, představ si, že máš rodinu a žiješ v zemi, kde denně hrozí sebevražedný útok. Nevíš kdy k němu dojde, nevíš kdfe, netušíš, jak moc to tu Tvou rodinu zasáhne, jediné, co víš, že k němu dojde. A teď si představ, že jsi politik v takovém státě a Tvým úkolem je chránit tyto rodiny před podobnými útoky.
Víš, terorismus není sebetvrdší odpověď na útok. Terorismus je útok na civilní obyvatelstvo, který volí moment překvapení a snaží se nahánět strach.
Je dobré také vědět, že tady proti sobě stojí Arabové a Izraelci, muslimové a židé. Obě skupiny vidí v tom kousku země něco, co jim patří a ani jedna se ho nehodlá vzdát. Pak se sotva mohou dohodnout v klidu.
Oběti jsou na obou stranách. MOžná Tě překvapí, že počty obětí sebevražedných útoků jsou dost vysoké v poměru k obětem izraelských vojenských útoků.

Doporučuji si přečíst více informací, které se tohoto problému týkají. POkud možno z obou stran, abys byl schopen vidšt věc co nejobjektivněji. Možná pak budeš překvapen.

 

Hebrey 18. srpna 2009, 11:21:37
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (1)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Terorismus

Proč nikdo netrestá stát Izrael za to že cíleně a dlouhodobě provádí genocidu Palestinského národa?

(odeslaná do kategorie Terorismus 15. srpna 2009, 22:37:44 | počet odpovědí: 2)


Proč ještě{asi} nebyl dopaden Usama bin Ladin?

(odeslaná do kategorie Terorismus 3. listopadu 2008, 17:16:51 | počet odpovědí: 12)