Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

NápovědaRegistrace

Pro používání komunitního serveru Ptejse.cz je nutné vyplnit základní registrační údaje. Bez registrace má uživatel možnost pouze procházet již položené otázky a odpovědi.

1. registrovat se můžeš vpravo nahoře v boxu " Zaregistruj se! "
2. pro účely registrace je třeba vyplnit svůj login (přezdívku), heslo, tvou emailovou adresu a souhlas se smluvními podmínkami
3. další registrační údaje jako jméno, pohlaví, rok narození nebo zvolení obrázku který tě nejlépe charakterizuje jsou dobrovolné
4. registrační údaje ti budou zaslány na email

 

Přihlášení

Přihlásit se můžes v boxu vpravo nahoře po vyplnění loginu (přezdívky) a hesla. Při zaškrtnutí tlačítka "Pamatovat si přihlašovací údaje" si server zapamatuje tvé přihlášení z tvého počítače a příště se již nebudeš muset přihlásit.

 

Jak zadat otázku

Pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé mohou pokládat otázku. Otázku položíš v boxu vlevo nahoře ozačeným jako "Položení otázky." Text nadpisu otázky však nesmí přesáhnout 100 znaků. Po zadání otázky a stisknutí tlačítka "Ptejse" se dostaneš do dalšího okna, kde:
1. můžeš zadat podrobnější popis tvé otázky, pokud se ti nevešla do nadpisu resp. 100 znaků
2. je třeba zadat hlavní kategorii do které se tvá otázka nejvíce hodí a podkategorii. V případě, že nenalezneš potřebnou kategorii, zadej otázku do kategorie "Ostatní"
3. můžeš si také vybrat, zda-li chceš odebírat odpovědi na tvou otázku emailem, zaškrtnutím příslušného boxu
4. potvrdíš zadání otázky stiskem tlačítka "Odeslat dotaz"

Otázka se poté automaticky zobrazí na hlavní stránce ptejse.cz a ve vybrané kategorii. Položení otázky tě stojí 50 bodů. Svou otázku můžeš kdykoli v průběhu aktualizovat a doplňit (tlačítkem Aktualizovat otázku) - body se však již znovu neodečítají.

 

Jak odpovědět na otázku

V případě, že znáš odpověď na vybranou otázku, stačí být přihlášen a pod vybranou otázkou zadat odpověď. Odpovědí získáš 20 bodů. V případě, že je otázka uzavřená (byla již zvolena nejlepší odpověď) tak není již možno pokládat další odpovědi. Svou odpověď můžeš také kdykoli v průběhu - u otevřené otázky - aktualizovat a doplňit (tlačítkem Aktualizovat svou odpověď) - body se však při aktualizování znovu nepřičítají. Pokud chceš svou odpověď smazat, můžeš tak učinit tlačítkem Smazat svou odpověď avšak bude ti odečteno 30 bodů.

 

Co nalezneš pod tlačítkem "Můj profil"

V boxu "Přihlášení" vpravo nahoře nalezneš odkaz "Můj profil." Ve svém profilu máš možnost:
1. editovat svůj profil (změnit své registrační údaje jako heslo, email, obrázek, odebírání newsletteru atd.)
2. sledovat své otázky, odpovědi a uzavřené otázky
3. sledovat aktuální počet bodů

 

K čemu slouží záložka "Populární" na hlavní stránce

Po rozkliknutí této záložky se ti zobrazí všechny otázky, řazené dle počtu shlédnutí.

 

K čemu slouží záložka "Potřebuji odpověď" na hlavní stránce

Po rozkliknutí této záložky se ti zobrazí všechny otázky, na které nikdo po dobu 1 týdne neodpověděl. Máš možnost zde zadat tvou odpověď.

 

Jak a proč uzavřít otázku

Každou svou otázku by jsi měl uzavřít. Uzavření otázky znamená, že vybereš odpověď která je dle tvého názoru nejlepší a pomohla ti. Po otevření tvé vybrané otázky stiskni tlačítko "Nejlepší odpověď." Uzavřením otázky automaticky získáš 30 bodů a uživatel, který odpověď napsal také obdrží 100 bodů.

 

Hodnoť odpovědi palcováním

Po přihlášení máš také možnost každou odpověď ohodnotit stiknutím tlačítka palcování. Odpovědi se poté řadí dle počtu palců (otázky s palcem nahoru jsou umístěné výše, otázky s palcem dolů jsou umístěné dole). Za každý palec získáš 1 bod.

 

Hodnoť otázky hvězdičkami

Každý uživatel (přihlášený i nepřihlášený) může hodnotit otázky hvězdičkami (v detailu otázky) a to od 1 - 5. Stupnice hodnocení je: špatná - nezajímavá - zajímavá - dobrá - výborná. Registrovaní uživatelé dostanou navíc za každé ohodnocení 1 bod. Každý uživatel může však hodnotit jednu otázku pouze jednou. Pro více hodnocení a snažší procházení lze po stisknutí odkazu "Hodnotit další" přejít na další náhodně vybranou otázku a tu následně ohodnotit nebo zodpovědět.

 

Spam

Otázky i odpovědi mohou mohou být v rozporu se smluvními podmínkami (např. obsahují reklamu, jsou vulgární atd.) nebo být nerelevantní. V tomto případě má každý registrovaný uživatel možnost odpověď nebo otázku označit jako SPAM (stisknutím korespondujícího tlačítka). Administrátoři jsou tímto upozorněni a vyhodnotí zda-li otázku nebo odpověď odstraní. Autorovi spamu bude odečteno 50 bodů.

 

Jak funguje bodování:

Níže je celkový přehled bodování:

Akce

Kredity

Založení profilu na Ptejse.cz

jednorázově: 1000

Položíš otázku

-50

Uzavřeš otázku

30

Odpovíš na otázku

20

Dáš palec za kvalitní odpověď

1

Odpověď/otázka označena a vyhodnocena správcem serveru jako spam

- 50

Smazání vlastní odpovědi

- 30

Aktualizace vlastní otázky/odpovědi

0

Dáš palec za nekvalitní odpověď

0

Tvoje odpověď bude vyhodnocena jako nejlepší

100

V případě, že tvoje odpověď bude vyhodnocena jako nejlepší, za každý palec dostaneš

10 za každý palec

 

Level

Kredit

7

22001+

6

14001 - 22000

5

8001 - 14000

4

5001-8000

3

3001-5000

2

1501-3000

1

1-1500V případě dalších dotazů týkajících se projektu ptejse.cz, můžete své otázky zadat v sekci Ostatni - O Ptejse, nebo je zaslat na naší emailovou adresu info@ptejse.cz