Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22212
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 2

JEHOVISTÉ...kamarád chodí s jejich dcerou, co to pro něj znamená?

Prosím Vás..kamarád zjistil, že rodiče jeho přítelkyně jsou Jehovisté. Prý ji a jeho zatím moc nenutí, ale po částech již "očkují". Kamarád má z toho strach. Napíšete své zkušenosti, rady a poznatky, co to nakonec pro něj ve výsledku přinese? Děkuji ...Odesláno uživatelem URBANA
Do kategorie Sekty 24. června 2009, 11:02:18

(hodnocení celkem: 3,3 | počet: 6 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

Nejlepší odpověď:

Avatar
Level 7

Především je důležité, zda ta dívka sama je také svědkyně Jehovova. Z Tvých řádek chápu, že ne.
To je ta lepší varianta. V tomto případě to pro ně dva znamená především mít pevnou vůli a zvládat menší či větší nápor jejích rodičů, kteří se je budou nejspíš snažit přesvědčit o své víře nebo rozdělit, popř. obojí. Svědkové Jehovovi jsou ovšem známi vytrvalostí, co se přesvědčování týče.
V nejhorším případě, zvlášť je-li ta dívka členkou této "církve", může hrozit i to, že jí společenství exkomunikuje nebo jí dokonce rodiče vyhodí, a defacto ji budou považovat za mrtvou. Záleželo by pak na ní, jak to ponese a jak bude reagovat.
Takže pro Tvého kamaráda to bude v každém případě znamenat tvrdý boj, který bude hlavně o nervy a zdravý rozum.

 

Hebrey 24. června 2009, 21:00:45
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

 

 

Odpovědi (5), počet zhlédnutí 5526

Avatar
Level 6

Upřímně ho lituji, protože každopádně to znamená spoustu problémů do budoucna. Tak jak všechny sekty tak zejména Jehovisté jsou známí svou zarputilostí pro svou víru a vše co je mimo jejich vliv považují za nečisté a špatné a snaží se zařadit další duše do svých řad. Pokud dívka rovněž není "J" je zde jakás šance se z vlivu rodičů vymanit ale znamená to jejich vyčlenění z vlivu a trvalé odsouzení ze strany rodičů. Pokud myslí vztah vážně, doporučuji přerušit styky s rodinou. Pokud je i dívka členkou pak zde vidím jediné řešení, jednoduše se s ní rozejít, nebo přijmout také víru, ale doufám že kámoš má dost rozumu aby pochopil co by to pro něj zna menalo. Sektářství spolu s církví znamená vždy problémy pokud jsou věřící zatvrzenci do své věci a rozum zůstal někde mimo jejich tělo.

 

mirek24 24. června 2009, 23:24:05
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Jako ostatní sekty je to sebranka psychopatů, kteří mají nitky do vládních kruhů. Jsou nepostižitelní a nebezpeční. Všichni jsme ale nezapomněli na Kauzu z Kuřimi. I zde je vše řízeno z vyších kruhů, proto se žádné nové informace nemáme šanci dozvědět.
Polici se mýlila když řekla že to není organizovaný zločin. Jsou to rodiny které vychovávají budoucí psychopati bez osobnosti. Budou sloužit ke všemu,budou prodávány za peníze, zabijáci, sexuální otroci a mnohem děsivější věci.

 

??paja_? 27. června 2009, 2:41:54
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Pokud mne paměť neklame, jehovisté jsou zlo a nic než zlo!! Znám rodiny, kde jejich vinou se rozpadlo šťastné manželství a vznikly nekonečné tragédie. Pokud se kamarád může ještě od jehovistů oprostit, vřele mu to doporučuji. Jinak dojde ke katastrofě. Já vím, láska je láska, ale obětovat nějakému nesmyslu život???

 

efka 24. června 2009, 18:17:36
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

Znal jsem osobne jenom jednoho a nic to neznamenalo :) Zalezi na tom jak moc budou viru sirit dal. Na druhou stranu si myslim, ze jehoviste neznamenaji takove zlo.

 

qwertz 24. června 2009, 14:35:53
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Sekty

JEHOVISTÉ...kamarád chodí s jejich dcerou, co to pro něj znamená?

(odeslaná do kategorie Sekty 24. června 2009, 11:02:18 | počet odpovědí: 5)