Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Jaký je rozdíl mezi prosekucí a persekucí?

Obojí se myslím týká pronásledování, to druhé myslím více souvisí s politikou. Jak si však to zapamatovat a neplést?Odesláno uživatelem quentos
Do kategorie Policie 8. února 2010, 11:11:27

(hodnocení celkem: 4 | počet: 1 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (2), počet zhlédnutí 2979

Avatar
Level 2

Pro- je profláknutí přitahlejch nemocí od "vopic"z pralesa,do normálních dá se říct "Evropských"států,který nejsou na tyhle nemoci stavěný a ještě je přijímaji-ty prasata nemocný,Level4, nepopisuj historii,to to o krysách,ale o lidech,který to sem natahli,to je za komoušu Kuba,Větnam,Čína a ta mexická chřipka taky přišla od nich,protože si je tam nechali a natahli si to tam,my tim máme taky trpět? Vietnamec má v zubu červy? Afro má v sobě parazity,který tady na něj nepůsobej ale na nás jo?Další je z Asie a z "pralesa"léčivý rostliny a prej prostředky přírody,hovno,zase paraziti, a tak vznikla nebo vznikala persekuce tyto dát do tzv.menšin a hlídat je aby něco neroznášeli,a tak vlastně po tu celou dobu vznikly menšiny,které "národy" čisté, nechtěli a nechtějí přijmout,já jim neberu kultůru ani náboženství, jen to svinstvo, co sem nosej.A mi je léčíme a platíme a stejně je to hovno platný, protože jsou jinak stavěný,tj.odolný a my to vodsereme,oni si tady užívaji a jsou odolnější-krysy.Toď vše a my tady pochcípáme.A navíc na to nejsou prachy.Myslim na nás,na ně jo.

 

colombo59 8. září 2010, 8:52:25
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 4

Cerny mor a jeho nasledovne mnohonasobene navraceni melo pro Rimskokatolickou cirkev katastroficke nasledky. O obeti 'Boziho trestu' se starali mnisi v klasterech. Prezilo jich malo. Nasledovala siroka prosekuce zidu, cizincu, zebraku. a lepru. Strach a nejistota prezit mor vyvolal naladu 'Zij pro dnes', jak bylo ilustrovano v Dekameronu Giovannem Boccacciem (1353). Historikove se domnivaji ze Cerny mor byl prinesen do Evropy Mongolskymi vojsky, pozdeji obchodniky z Asie, kteri cestovali Hedvabnou stezkou, a rozsiren blechami cernych mysi, ktere byly nasledovne vyhubeni vetsi hnedou mysi. Blechy hnedych mysi mely mensi ucinek k prenosu moru na lidi. Valky a spatna uroda byly dalsim zdrojem rozsireni nemoci.
Prosekuce.
Evropa byla prelidnena, sklizen mala, dobytek stejne jako lide posel. Lide byli zeslabli hladem, snadno podlehli nakaze. Evropska civilisace byla decimovana. Z peti lidi prezil jeden.
Persekuce.
n. perzekuce = pronásledování osoby či skupiny osob pro národní, rasovou, etnickou, náboženskou či politickou příslušnost, obvykle v totalitních společenských systémech.

 

kenyrts 8. února 2010, 13:58:05
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Policie

je policie schopna instituce nebo jen kasička na vydělavaní peněz

(odeslaná do kategorie Policie 19. července 2010, 19:56:29 | počet odpovědí: 1)


mate take pocit že čím více stat chudne tim více vídame na ulici žebravé policisty o peníze?

(odeslaná do kategorie Policie 1. července 2010, 21:03:12 | počet odpovědí: 1)


Jaký je rozdíl mezi prosekucí a persekucí?

(odeslaná do kategorie Policie 8. února 2010, 11:11:27 | počet odpovědí: 2)