Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Odpověd na otázku: Tato otázka zde již byla.Ale, mám doma

Mám doma "asi" moučné červy. Vypadají jako kmín, leze mi to tu všude. V mouce jsem je našla, ale dříve tam nebyli. Jsou ve všech pokojích, na wc, v koupelně prostě všude. Lezeto i po stěnách. Bože, nejsem prase, ale tohle je hrozný. Začalo se to tu objevovat po rekonstrukcu bytu. poradí mi prosím někdo jak na ně?


Odesláno uživatelem janka
Do kategorie Úklid 28. ledna 2009, 17:21:38

Avatar
Level 2

To se stává...buď v klidu. Začni v kuchyni-vyházet všechny "načnutý" tzn. již otevřený: těstoviny, mouku, musli, corn flakes, pečivo, cukr, sušenky, bonbony, buráky, chipsy,... a to i v případě, že se ti zdají "v pořádku". Protože ty nejmenší "potvůrky nejsou ani vidět. To, co jsi ještě neotevřela: Mouka otevřít a zkontrolovat, poté přendat do skleniček/ dóz, které jdou dobře uzavřít. V případě ještě neotevřených cereálií, krekrů, těstovin a pod. se bát nemusíš-přes většinou celofánový/kovový obal se nedostanou. Ale jakmile něco z toho otevřeš-šup s tím do dózy/sklenice... všechny skříňky vymýt. Potom jdi do domácích potřeb, prodává se taková páska-nalepíš do skříněk v kuchyni nebo i jinde-oni se na to slítávají a přilepí se (a zdechnou:-))
Jo a ještě bacha: do klasicky balené tabulky čokolády se dostanou i když je zabalená!
Pokud můžeš, vem si toaleťák, nebo papír. kapesníky a projdi se po bytě a pozabíjej všechny ty "červíky" po stěnách-v larválním stádiu se totiž ještě nemůžou množit. zabíjet už vylíhlé "motýlky" není tak efektivní.

 

Qwesty 29. ledna 2009, 13:22:40
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (1)