Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 2

Porušení autorských práv

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně autorských práv. Pro jednoho člověka jsem dělal dva designy pro web. Ani jeden mi dosud nezaplatil. Nejdříve se vymlouval, že peníze poslal jinam, pak že nemá a pak dokonce lhal, že měl autonehodu a že teď neřeší firemní věci (lež). Měsíc se neozval a tvrdil že se neozývám já. Nicméně oba designy používá. Takže jsem ho upozornil, že k nim nemá licenci o možnosti užívání díla. Nereaguje, takže jsem napsal na registrátora jejich domény, jestli by s tím mohli něco udělat. Ten člověk, pro kterýho dělal ty stránky a já dělal design, tak se mnou prý nemá potřebu komunikovat. Podle mě ale mám právo na to, aby ten design stáhnul, protože nemá právo ho používat, přestože za něj zaplatil tomu kdo stránky dělal. Potřeboval bych tedy poradit, jak se mohu bránit a jak donutit dotyčného aby zaplatil. Moc díky, PetrUživatel doplnil otázku:


1. prosince 2008, 11:50:32

Bohužel přístup k ftp nemám, vlastní to ten člověk pro kterýho jsem to dělal. Počkat si na něj taky nemůžu, protože je ode mě asi tak 400km :) Částka kterou mi dluží, je 5500,- Kč... Zkoušel jsem kontaktovat poskytovatele domény (hosting má vlastní) a ty mi řekli že to můžou pozastavit pouze na základě podnětu od pánů orgánů... Takže jediný co zbývá je trestní oznámení...Odesláno uživatelem SULiik
Do kategorie Tresní právo 30. listopadu 2008, 21:24:16

(hodnocení celkem: 5 | počet: 1 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (2), počet zhlédnutí 2109

Avatar
Level 7

Toto je mi pripada jako pripad obcansko pravniho sporu: otazka je, zda-li jsi mel na vyhotovoveni nejake pisemne podklady, tj. jestli jsi uzavrel nejakou smlouvu napr. o dilo, nebo zda-li mas nejaky predavaci protokol. Pokud ano, tak se ti bude mnohem lepe vymahat skoda.

Je treba prokazat, ze ti protistrana neco ukradla (prokazat to musis ty) a ze se dopustil neceho protipravniho. Nyni mas 2 moznosti:
a) podat trestni oznameni (jdi na policii a nech je prosetrit celou udalost)
b) porad se s pravnikem

Jeste by mozna pomohlo mu pohrozit podanim trestniho oznameni, treba se ten clovek zmatori. Dalsi otazka je, jakou si cenis hodnotu tech navrhu. Pokud je to par tisic (tj. mene nez 5000,-) tak se ti to ani nevyplati resit.

 

qwertz 1. prosince 2008, 11:09:12
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

jestli máš možnost dostat se do databáze, nebo na ftp toho webu, tak to normálně z toho netu stáhni. Nebo jestli jsi v kontaktu s webmasterem, tak ho popros aby ty weby stáhl, a prostě tam nebudou dokud nezaplatí, bez ohledu na to, zdali web nutně potřebuje nebo ne...

Pokud tuto možnost nemáš, tak pak to řešit právní cestou... Jestli si u něj dělal na smlouvu - na dohodu o vykonání práce tuším - a on ti nezaplatil, tak se mrkni do smlouvy, jestli to tam nemá nějak zakamuflované... Ovšem jestli jsi na smlouvu nepracoval, tak se těžko peněz domůžeš, protože neexistuje žádný doklad o tom, že jsi tu práci pro něj dělal ty.

Být tebou tak se zaměřím spíše na tu první část, tedy pozastavení webu dokud nezaplatí... Protože jiné další rozumné řešení mne nenapadá. Tedy napadá, nicméně.. To už není slušné - počkat si na něj někde za rohem a vyříkat si to s ním ručně :) a to si myslím, že ani pak ti ty peníze nedá.... Zkus pozastavení webu. To by mohlo pomoct.

 

Gollumek.88 1. prosince 2008, 9:26:05
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Tresní právo

amnestie

(odeslaná do kategorie Tresní právo 15. ledna 2013, 13:44:05 | počet odpovědí: 2)


dalkovou maturitu na teplicku kde????Dekuji

(odeslaná do kategorie Tresní právo 30. října 2010, 17:02:45 | počet odpovědí: 1)


ochranná práva...

(odeslaná do kategorie Tresní právo 10. dubna 2010, 17:50:24 | počet odpovědí: 1)