Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Jak propojit 2 Počítače ?Uživatel doplnil otázku:


17. února 2009, 16:43:57

asi USBOdesláno uživatelem ku
Do kategorie Sítě 16. února 2009, 16:40:32

(hodnocení celkem: 3,8 | počet: 4 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

Nejlepší odpověď:

Avatar
Level 6

Ethernet kabelem nejlevnejsi

USB nejnarocnejsi

wifi nejdrazsi

Si vyber pak popisu a vysvetlim :)

 

Uživatel doplnil odpověď:


20. února 2009, 18:57:12

No abych to popsal laicky :)

Musíš mít USB kabel a oba konce museji jit nekam zastrcit :D No až ho budeš mít jeden konec zastrcis do jednoho druhy do druhyho a pak nechas vytvorit sit pres kabel melo pak se to chvilku vytvari a az kdyz to je skopirujes takovej soubor preneses ho na druhej pc zase spustis hledani site a njdes vyberes tu svoji a melo by to slapat.....

Lepsi si myslim je wifi nebo ethernet rychlejsi....

 

Houmr 16. února 2009, 17:18:12
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

 

 

Odpovědi (3), počet zhlédnutí 38677

Avatar
Level 3

Sítí. Oba musí mít síťovou kartu (nebo WiFi). Jde to i přímo, ale v dnešní době bych to už rozhodně dělal přes nějaký router s NAT. Router připojíš k modemu na internet na WAN port, obvykle pak má 4 LAN porty pro připojení 4 počítačů (nebo přes hub i ještě více) a také WiFi. Výhoda: internet jede na obou počítačích současně a bez potřeby, aby byl jeden z nich neustále zapnutý. Router by měl stát kolem 1000 Kč.

Pokud budeš propojovat kabelem přímo (bez routeru), potřebuješ křížený UTP kabel.

 

Wosonj 16. února 2009, 16:59:08
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

záleží na tom jak to chceš propojit. máš dvě možnosti - drátově a nebo bezdrátově...

bezdrátově (adhoc):

Co je to ad-hoc

Jde o propojení počítačů peer-to-peer, tedy všechny počítače jsou si rovny. Sestavit ad-hoc síť je velmi jednoduché a rychlé, lze ji dobře využít například při náhlé potřebě přenosu dat mezi notebooky. Pro dlouhodobé připojení sítě se však nevyužívá. Nevýhodou je, že všechny počítače, které spolu mají komunikovat, musí být ve vzájemném dosahu signálu. Rychlost sítě ad-hoc je jen 11Mbps.

schéma ad-hoc


Jak na to:

Doporučuji přečíst úvod k článku Jak zapojit domácí síť a také návod Zapojení dvou počítačů do sítě bez dalších prvků, podle tohoto návodu nastavte IP adresy adaptérů. Není to však nezbytně nutné - pokud totiž při nastavení síťového adaptéru „získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky“ počítač nenajde v síti žádný DHCP server, který by mu adresu přidělil, automaticky se tak aktivuje funkce APIPA (Automatic Private IP Addressing). Je přidělena unikátní privátní IP adresa z rozsahu 169.254.0.1 až 169.254.255.254 (s maskou 255.255.0.0). Lze tak s automaticky přidělenými privátními IP adresami v síti normálně komunikovat (za předpokladu, že jsou všechny počítače v síti nakonfigurovány stejně).
Postup konfigurace ad-hoc:

V ovládacích panelech otevřete „síťová připojení“ a vlastnosti bezdrátového připojení k síti, v záložce přejděte na „bezdrátové sítě“ a klikněte na tlačítko „přidat“


otevře se okno, kde vyplníte název sítě (SSID), můžete síť i zabezpečit a to šifrováním WEP, zadat síťový klíč (pokud nevíte jak, prostudujte článek Jak zabezpečit bezdrátovou síť, nezapomeňte zaškrtnout „toto je síť mezi počítači (ad hoc); nejsou použity bezdrátové přístupové body" a „OK“)


ad-hoc síť je vytvořena


aktivujete ji potvrzením na „OK“


nechte si zobrazit bezdrátové sítě, naše vytvořená ad-hoc síť by tam měla být vidět


teď přejděte k druhému počítači, nechte si zobrazit dostupné bezdrátové sítě, ve výpisu by se měla zobrazit naše vytvořená ad-hoc síť (u některých adaptérů je nejdříve potřeba ad-hoc režim aktivovat)


dvojitým poklepáním na wifi-ad-hoc síť se začnete připojovat k síti, pokud jste použili šifrování, budete požádáni o vložení klíče


pokud nemáte nastaveny IP adresy ručně (dle již zmiňovaného návodu), tak se začnou adresy automaticky načítat a po chvilce bude přidělena automatická privátní IP adresapřipojeno do bezdrátové sítě ad-hoc.


Nyní jsou počítače spojené a můžete využít síť k potřebným účelům, například pro přenos sdílených dat. Stačí data na jednom počítači nasdílet a na druhém přes „start“, „spustit“, zadat \\ a IP adresu daného PC, „OK“, otevřou se nasdílená data. Podrobnější návod o sdílení dat a tiskáren naleznete zde.a nebo kabelově (LAN):
Propojení dvou počítačů do sítě - co k tomu potřebuji a co to stojí

Je již celkem běžné že v domácnosti máme dva počítače nebo počítač a notebook. Chceme společně využívat tiskárnu, připojení na Internet nebo sdílet určitá data nebo případně si hrát hry. Níže Vám ukážeme nejjednodušší a nejlevnější připojení.
# Výhody tohoto řešení: nejlevnější sdílené připojení na Internet, sdílení jedné nebo více tiskáren, sdílení dokumentů, možnost hraní der.
# Nevýhody: vždy musí být zapnutý hlavní počítač na kterém je připojení na Internet, nebo k němu připojena tiskárna.
# Co k tomu potřebuji: Síťovou kartu (dnes již většinou součást základních desek jak ve velkých počítačích tak také v Notebooku), křížený kabel s konektory RJ45. Pokud v počítači není síťová karta, tak ji musíme zakoupit. Jedná se o síťovou kartu do PCI slotu. příklad síťové karty . Instalace do počítače je velice jednoduchá a měl by ji zvládnou skoro každý. Před vložením karty do počítače jej vždy vypněte a odpojte od elektrické sítě ! Pozor na elektrostatický náboj !
# Co to stojí: pokud máme již jeden počítač připojen na Internet tak pouze koupě kabelu. Jedná se o křížený kabel (crosslink) s konektory RJ 45.(pouze křížený kabe). Cena: podle délky kabelu 100,-Kč - 200,-Kč. Nemáme-li síťovou kartu, ( Edimax EN-9130 TXL 10/100 PCI Síťové karty Alzasoft.cz) tak nás to asi vyjde do 400,-Kč.
Propojení dvou počítačů kabelem UTP crosslink RJ 45

Opravdu nejjednodušší propojení dvou počítačů. Není problém mít ke druhému počítači připojenou další tiskárnu a tu sdílet, tedy umožnit tisknout s PC1. Více vám ukážeme níže u nastavení malé sítě.

propojení dvou počítačů


Nastavení malé sítě ve Windows XP - Hlaví počítač - připojen na Internet

Počítače a periferie - tiskárny máme propojeny a vše je zapnuto.

Krok 0. Na hlavním počítači který je připojen na Internet otevřeme v ovládacích panelech systém a název počítače. Dáme změnit na pracovní skupinu na Doma (pokud tam není), dále název počítače třeba pc1 dáme použít a ok. Při nastavení druhého počítače dáme jiné jméno v názvu počítače, například p2 a pracovní skupinu stejnou, tedy Doma.

sdílené připojení 1

Krok 1. Nyní na hlavním počítači v našem případě p1 otevřeme síťová připojení a klikněte na nastavit síť pro domácnost nebo malou kancelář, dále postupujte podle průvodce. Než dojdete na kartu vyberte metodu připojení, zaškrtněte tento počítač je připojen k Internetu, Ostatní počítače se připojují k Internetu pomoci tohoto počítače.

nastavení sdníleného připojeníKrok 2. Na aktuální připojení k internetu ikony síťového připojení (klikněte pravým tlačítkem myši a měli by jste vidět tuto kartu. Jděte na upřesnit a takto by jste měli mít zatržené nabízené možnosti.

vlastnosti připojení

Krok 3.

Na druhém síťovém připojení (to kde je propojeno pc1 s pc2 nejdříve nainstalujte (pokud ho nevidíte) Transportní protokol kompatibilní s NWLink IPX/SPX. Je součástí Win XP a instalace uvedeného protokolu by měla proběhnout bez nutnosti instalačního CD Win XP. Přesto si jej raději připravte, není vyloučeno že ho systém bude vyžadovat.

Na druhém síťovém připojení (to kde je propojeno pc1 s pc2 klikněte na druhou ikonu připojení k místní síti, ikony síťového připojení jděte na protokol sítě Internet (TCP/IP)

Poznámka: Níže uvedené protokoly a služby by měly být nainstalovány. Dále Klient sítě

Microsoft.

Krok 4. Poté na vlastnosti TCP/IP a pokud tam není zaškrtněte použít následující adresu a napište přesně v tomto tvaru

nastavení sítě 2 TCP/IP


Nastavení malé sítě ve Windows XP - Počítač 2 připojen k Internetu přes PC 1

Krok 5 . Opakujte krok 0. zde zadejte do názvu počítače pc2 a pracovní skupinu doma.

Poté přejděte na Krok 1. , ale zaškrtněte tento počítač je připojen k Internetu pomocí jiného počítače v síti. Dále postupujte podle průvodce.

Krok 6. Přejděte na krok 4. zde zadejte Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky.

DHCP automaticky

Připojení by v tento okamžik mělo být funkční. Poté si stačí nadefinovat na obou počítačích, jaké složky, dokumenty chceme sdílet.

Zde se můžete podívat na informace o vaší síti.

síťová připojeníhttp://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007030013

a nebo zde: http://www.hyperweb.cz/sdilene_pripojeni_1.htm

 

Uživatel doplnil odpověď:


16. února 2009, 17:19:46

houmere wifi a nejdražší?? jestli oba pc wifi mají tak je to levný..

 

Gollumek.88 16. února 2009, 16:58:33
Ohodnoť Pozitivni (2) Negativní (2)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Sítě

Používáte domací NAS server? Jaký model?

(odeslaná do kategorie Sítě 23. dubna 2012, 15:23:13 | počet odpovědí: 0)


DLNA

(odeslaná do kategorie Sítě 20. února 2012, 6:04:38 | počet odpovědí: 0)


Jak propojit notebook s windows XP a notebook s windows 7 ad hoc přes wifi?

(odeslaná do kategorie Sítě 2. září 2011, 17:12:12 | počet odpovědí: 1)