Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Dáváte přednost rozumu před láskou?

Mám takový menší problém vždycky když chodím s nějakým klukem tak mu musím bát maximálně věrná,rychle si na někoho zvykám a nevím co mám pak dělat.Už jsem se jednou spálila a asi moc neponaučila protože je to tady zase.předtím jsem chodila s klukem 4 roky a jak mile jsme ho začala podvádět tak jsem ho přestala mít ráda, takže jsme ho nakonec opustila.Řekla jsem si že už to nikdy nesmím udělat jenže ted chodím s klukem 2 roky a snažila jsem se mu být věrná a ni jsem nikam nechodila,jenže poslední dobou jsem začala chodit na diskotéky a je to tady zase zamilovala jsem se strašně do jednoho kluka,je strašně fajn.Ale ted dilema s mým klukem dosavadním mám tu jisttotu ,ale s tím druhým nemám nic.Mám dát přednost rozumu před láskou a zůstal s mým klukem nebo se mám podat poblouznění a jít zase z ajiným fakt už nevímm.poradte Jana 20 letOdesláno uživatelem jajinka2727
Do kategorie Rozchody 5. dubna 2009, 19:01:44

(hodnocení celkem: 2 | počet: 4 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (14), počet zhlédnutí 3273

Avatar
Level 7

Tak tedy, já osobně, dávám přednost tomu, co je právě důležitější. Láska je hrozně důležitá a potřebná věc, ale při výběru jsem vždycky používala i rozum...

...ovšem, to není Tvůj problém. Promiň, asi to nevyzní přijemně, ale ty nemáš ani jedno, tedy ani rozum a o ani nemluvě.

Ty sama si musíš udělat holt v životě jasno. Chceš kluky střídat podle momentální "chuti" nebo chceš trvalý hodnotný vztah? Jestli Tě baví je střídat a podvádět jednoho s druhým, pokračuj v tom, co děláš. Jestliže ale fakt toužíš po někom, koho budeš milovat a on Tebe, pak se nad sebou zamysli. Láska není to, že si skočíš párkrát na diskotéku a půjdeš s každým, kdo je Ti sympatický, a současného partnera prostě "odložíš". To nemá s láskou nic společného. Jak by se to líbilo Tobě, kdyby to dělal on? Měl bys dojem, že Tě fakt miluje. Asi ne, viď? Vžij se do jeho role. Láska není pocit, který s pár promilemi v krvi a po protancované noci cítíš k někomu, koho jsi tam potkala. Láska je vztah, je o důvěře, o soužití, o sebeobětování jednoho druhému. Láska překvapivě ani není tak slepá a nerozumná, jak se o ní tvrdí. To je zamilovanost nebo nějaký úlet ale ne láska.
Takže pokud Ti mám poradit. Začni se sama k sobě chovat jako dospělá ženská, vem rozum do hrsti a uč se opravdové lásce, jinak to bude pořád dokola.

 

Hebrey 5. dubna 2009, 22:11:06
Ohodnoť Pozitivni (2) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Ano,dávám přednost zásadně rozumu (pokud ho mám).I když budeme stavět lásku na první místo,časem nás ona sanma přivede k rozumu,ale někdy již pozdě s fůrou zklamání a starostí.

 

Psz 9. dubna 2009, 10:12:31
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Vážená, to, čemu Vy říkáte láska, je podle Vašeho popisu jen chvilkové poblouznění a nemá s Láskou nic společného. Až jednou poznáte skutečnou Lásku, a moc bych Vám to přál, pak lehce poznáte, že je spojena právě s rozumem. Jinak se budete celý život potácet mezi chvilkovými známostmi a citově zcela zakrníte...

 

efka 6. dubna 2009, 18:41:33
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 6

Můžeš se pokusit o bližší poznání toho nového (nemyslím intimní)a pak porovnat oba dva, ale riskuješ, že se to proflákne a pak můžeš přijít o toho současného. Pokud by ti opravdu vadila ztráta bývalého, tak to znamená, že k němu stále máš dobrý vztah a nemáš důvod ho měnit. Pokud si ale myslíš, že dosavadní vztah není ideální můžeš to risknout. Ono se na dálku těžko radí, když člověk nezná všechny podrobnosti, konečné rozhodnutí bude vždy jen na tobě.

 

mirek24 5. dubna 2009, 21:20:36
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

láska má přednost.
(to je bez komentáře)

 

libor 15. srpna 2009, 10:31:01
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 5

Žijeme jen chvíly.Víš už je Ti 20 mladší už nebudeš a měla by sis užívat života tak jak Ty chceš.Musíš žít a né jen přeživat.Buď si udělej otevřenej vztah kde si i tvůj kluk i ty můžete zahnout a zároveň budeš mít i jistotu nebo to prostě střídej.Seš taková jaká si a je lepší užívat si než být bez lásky jek kvůli pračce a sporáku.Jdi za svím srdcem.A hodně štěstí.Ale používej i ten rozum rozhodně se nezamiluj do vyděrače nebo do násilníka.De o ot jeslti si vybereš někoho kdo tě miluje s penězi a ty jeho ne nebo někoho kdo miluje Tebe bez peněz a ty jeho taky.Myslím že je lepší jít za tím druhým.

 

Big Mummy 2. května 2009, 18:56:19
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

já určitě lásce !! jáska je suprová věc a je nade všeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!

 

elda123 22. dubna 2009, 15:30:48
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Mno já si myslím,že když můžeš takhle přemýšlet,tak v tvém dvouletém vztahu asi něco chybí :-)
Jsi mladá takže když se ještě párkrát spálíš nic se nestane.Víš jak se to říká: " chybama se člověk učí "

 

barous 19. dubna 2009, 18:01:36
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Mám stejnej problém jsem s přítelem dva a půl roku a začínám také myslet na jiné než na něj. Ale myslím že jde hlavně o to zjistit jestli to co k přítelovi cítíš je láska. Vím že je to hrozně těžký já už s tím taky bojuji delší dobu ale dokud to nezjistím tak ho nepodvedu! Kamarádi říkají že ho mám ráda jenom ze zvyku což je docela možný dva a půl roku je dva a půl roku. Je to boj...Asi jsem ti moc nepomohla , ale doufam že tě aspoň potěší, že nejsi jediná kdo se v tom plácá

 

ahoj 14. dubna 2009, 16:33:28
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 4

Vzhledem k tvému věku...
...bych dal přednost lásce. ;) Zatím je pořád celkem čas na vybírání toho "pravého".
Pozor ale na to, co je v tomhle případě láska - a co dočasné poblouznění. ;)

 

wM 14. dubna 2009, 15:59:39
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 6

Těžko říct :( Já bych asi v tomhle příadě zůstal u rozumu :)

 

Houmr 10. dubna 2009, 7:11:13
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

Opravdu jsi ještě zastydlá puberta, která si dělá z kluků blázny. Dej pozor, at se nakonec nespálíš. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až....., ale to jistě znáš. Nech kluky klukama, dokud nedospěješ. Jednou se ti to vymstí.

 

Emilini 8. dubna 2009, 19:24:19
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Nožná cítíš lásku ale rozum určitě nemáš, těžko se ti poradí... musíš sama vědět co chceš. Co je pro tebe rozum a láska? zamysli se nad tím...
jestli seš zamilovaná do novýho kluka tak si s nim o tom popovídej a uvidíš jestli má cenu nebo ne...

 

brzda 6. dubna 2009, 10:34:17
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

Jestli už spolu chodíte dva roky a jediný důvod, proč se s ním rozejít je to, že jsi potkala někoho jiného, koho neznáš, navíc už se ti to stalo podruhé (a sama uznáváš, že ses spálila), radím ti zůstat s tvým původním klukem. Jak říkáš, máš s ním jistoty a máš ho ráda a pokud vám to opravdu vyhovuje, zůstaň s ním.

Řídit se poblouzněním nemusí být na škodu, ale můžeš se spálit o to víc. Proto ti radím: zůstaň se svým klukem :o) (ačkoliv je pravda, že srdci někdy neporučíš)

 

iHyik 5. dubna 2009, 19:23:18
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (1)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Rozchody

Rozešli jsme se ale miluju ho

(odeslaná do kategorie Rozchody 20. října 2013, 1:43:38 | počet odpovědí: 1)


Sledujete kauzu Bartošová, Macura a Rychtář?

(odeslaná do kategorie Rozchody 10. července 2013, 13:30:33 | počet odpovědí: 2)


co mam dělat moje přítelkyně me opustila ale jaji pořád strašně miluju a nedokážu bezí být poradtě

(odeslaná do kategorie Rozchody 1. dubna 2012, 15:43:34 | počet odpovědí: 2)