Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Máme fenu, 8 let, vzali jsme si štěně (fenu). Starší fena se s tím nemůže vyrovnat. Co máme dělat?

Starší fenka pořád vrčí a když je štěňátko v její blízkosti, tak po ní i "vystartuje". Někde jsme se dočetli, že jsme je měli seznámit mimo teritorium té starší, bohužel pozdě. Malá fenka by si s ní chtěla hrát. Vůbec nevíme, co máme dělat, nechceme naší starší fenku stresovat, ale nechceme se vzdát ani té mladší. Prosím poraďte někdo, pokud máte podobnou zkušenost nebo jste přímo kynolog. Děkuji.Odesláno uživatelem Betynka
Do kategorie Psi 21. října 2009, 10:05:50

(hodnocení celkem: 0 | počet: 0 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (3), počet zhlédnutí 2505

Avatar
Level 1

Starší fena asi žárlí.Zkuste se jí chvilku trochu více věnovat a třeba to přestane.
Bylo to takhle i s mými psy.Jen jsem se věnovala pár dní staršímu psovi a byl klid

 

Kikita102 13. července 2012, 11:55:30
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Svému 13ti letému pudlovi jsme pořídili štěně jorkšíra.Prvních 14dní bylo opravdu velmi kritických,starší pes na něj vrčel, vyjížděl.Byl¨už sám o sobě problém,že byl mockrát pokousaný a ke psům proto velmi nedůvěřivý.Kdykoli se po malém ohnal,či vrčel,okřikli jsme ho,nikdy ale netrastali jinak.Po měsíci se oba naučili spolu vycházet alespoň tak,že jsme je mohli nechat samotné doma,aniž by hrozilo,že to štěně nepřežije.Pak přišel dokonce moment,kdy starší,ač to nikdy neuměl,si s malým hrál,máme to nahrané na mobilu,jak dvě štěňata spolu řádí.Starší pes přímo ožil,neštěkal a neničil nic doma,což dělal,když byl dlouho sám.Zvykli si tedy na sebe,respektují se,ví,co jeden od druhého může čekat a hlavně,co si jeden k druhému může dovolit.Což se ukazuje hlavně při dělení pamlsků,když by chtěl starší malému kousek vzít,okamžitě prcek po něm vyjede a starší hned ustoupí.Tedy trpělivost a hodně zdaru

 

primabalerina 16. května 2010, 22:12:50
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Zkuste nějaké "psí psychology" (Desenský, Dostál...), ale obávám se, že se to bude špatně řešit. 2 fenky jsou nejhorší kombinace.

Důležité je věnovat se hodně starší fence, ve všem ji upřednotnit (1. dostane krmení, pohlazení, hračku...). Samozřejmě se štěňátku musíte hodně věnovat, ale bylo by pro začátek lepší, aby u toho starší fenka nebyla. Starší fena je v pokročilém věku a na štěně jednak nemá náladu a také ohrožuje její výhradní pozici domácího mazlíčka. Nečekejte instantní zázraky.

Pokud jen vrčí a neútočí(nebo nejeví známky agrese, jde jen o výstražné vrčení, příadně lehké chňapnutí - ale tady už pozor!), nechte ji, neokřikujte ji a v žádném případě netrestejte! Štěňata jsou pro dospělé psy otravná a i jejich matka jim ukazuje, kde jsou hranice, co si nesmí dovolit. Je ale nutné je pozorovat a pokud štěně doráží moc, odvést ho pryč, aby nedošlo k vážnějšímu konfliktu.

Jakmile štěně povyroste, naučí se, kam až může zajít, pochopí, že fenka je stará a nemá smysl ji neustále obtěžovat. V ideálním případě, v tom nejhorším fenka může štěněti ublížit, nebo dospívající fenka začne na starší útočit a boj fen bývá na život a na smrt, bohužel :( Je to na vás a na vašich fenkách, nikdo vám dopředu neřekne, jak to dopadne, na to je příliš brzy. Pokud nemáte čas ani chuť být neustále na pozoru a fenky celé dny sledovat, doporučila bych vám to nejnepříjemnější řešení - štěně vrátit nebo prodat.

 

vood 10. ledna 2010, 18:25:07
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Psi

Pamlsky pro borderku s klinickou dietou?

(odeslaná do kategorie Psi 14. srpna 2019, 21:38:29 | počet odpovědí: 3)


Zdravím, zkoušel jste někdo s pesany nové Brit functional pamlsky?

(odeslaná do kategorie Psi 18. července 2019, 14:01:09 | počet odpovědí: 3)


Granule pro pejsky s kily navíc/nadváhou

(odeslaná do kategorie Psi 20. března 2019, 20:39:33 | počet odpovědí: 3)