Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 2

Učení

Jak se mám naučit třeba dějepis? Normálně jsem se do teď neučila a měla jedna až dva a teď je to častá trojka, která se mi vůbec nelíbí. To stačí si to přečíst?! Mě to moc nepomáhá, nebo jsou nějaké bombóny na soustředění a kolik asi stojí??Odesláno uživatelem PrINcESs
Do kategorie Ostatní - Věda a vzdělání 5. května 2009, 6:33:58

(hodnocení celkem: 3,8 | počet: 5 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

Nejlepší odpověď:

Avatar
Level 7

Na teblety a bonbóny kašli, takových věcí je spousta, ale jednak je to všechno sajrajt nebezpečnější než horší známka a pak, pokud se sama nebudeš snažit něco se naučit, vědomosti Ti to do hlavy nenaleje.
Nevím, jak jsi se učila do teď, jestli sis vážně jen jednou přečetla látku a knihu odložila. Nejspíš to byla jednodušší nebo pro Tebe záživnější látka, a tak to takhle fungovalo, ale teď asi berete něco, co Tě až tolik nezajímá nebo je toho na Tebe hodně (ze všech předmětů dohromady).Zkus změnit taktiku učení. Každý člověk se učí a zapamatovává si věci jiným způsobem. Někomu skutečně stačí, že si to dvakrát přečte a hotovo. Někdo potřebuje spíš jít do hloubky. Já potřebuju například, aby to bylo nějak vizuálně zajímavé (obrázky, barevné podtržení atd.)
Určitě se uč po menších částech (to už jsem tu několika lidem radila), nemá smysl se chtít nabiflovat 10 stránek najednou. Hledej si k látce třeba zajímavé obrázky, a pokud Vám to ve škole nezakazují, tak bych si je třeba i nalepila do sešitu.
Čemu nerozumíš, na to se učitele zeptej, nebo si informace hledej na internetu. Lépe se Ti budou pamatovat věci, o nichž něco víš, než prázdné termíny.
Nebo si zkus vytvořit takové jakoby "taháky" ale nikoliv na oblafnutí vyučujícího při písemce, ale uč se z nich třeb cestou do školy a domů.

 

Hebrey 5. května 2009, 12:55:12
Ohodnoť Pozitivni (2) Negativní (0)

 

 

Odpovědi (5), počet zhlédnutí 2193

Avatar
Level 1

Do učení je třeba zapojit co nejvíce smyslů, aby se látka v paměti "ukotvila". Z dlouhé kapitoly si vypíchni podstatné body (letopočet, popř.století - nejdůležitější údaje: pád monarchie, vliv křesťanství, počínající boje apod.) Vznikne Ti kostra např. 10 slov, kterou budeš mít spojenou s touto kapitolou, je dobré když Ti dohromady dávají nějaký smysl, který je pro ostatní absurdní, ale Tobě pomůže ve vybavení zbývající látky. Tento způsob je vhodný při zvládání více učiva najednou (maturita, závěrečky). Dále jdeš na samotné učení, abys o každém svém hesle (indicii) uměla pohovořit.

Já si vždy látku přepisovala vlastními slovy a ve zkrácené verzi - pokud máš bohatou slovní zásobu, nebude problém. Zapojuješ aktivně mysl - mozek musí převést viděné do písemné formy. Je dobré být v klidném prostředí a plně se soustředit na to, co píšeš. Po té si látku min. !polohlasně! přečíst, zapojíš i sluch.

A zkoušet už opakovat zpaměti, co Ti tam utkvělo. Klidně ještě nahlížej do svých zápisků, ale při dalším opakování se již snaž nenahlížet.

Důležitý je spánek, kdy je mozek v klidu, tak má možnost si získané vědomosti utřídit a zpracovat. Večer Ti přijde, že nic vlastně nevíš, ale ráno budeš překvapená.

Je důležitý trénink a poctivost. Při větším "šrocení" jsou dobré ty kostry, co jsem popisovala na začátku, ale můžeš je použít i na jednu kapitolu. Já měla celou literaturu (k maturitě) zhruba na 5 stránkách a ke každému slohu jsem uměla něco.

Dobré je též užívání memotechnických pomůcek. Určitě jich znáš hodně - "be-fe-le-me pes se veze" =b,f,l,m,p,s,v,z; já si z těžkých jmen spisovatelů udělala nesmyslné příběhy a úsloví: "Giovanni dal aligátorovi violu...." = Giovanni Boccaccio, Dante Alighiery a Francois Villon... atp.

 

Hedrline 25. května 2009, 11:04:07
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

já nevím ale když si předčteš bravo tak taky si nějaké informace pamatuješ z toho ,tedy apoň to tak u mě funguje ale zkus si třeba podívat na nějaký dokument z rovna z toho, na co se zrovna učíte ,někomu to pomáhá někomu .Ale za pokus nic nedáš :)

 

Emilyen 24. května 2009, 9:06:36
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

bombóny zatím neznám, ale mně pomáhá kafe a kola...doteď jsem se taky učit nemusela a tohle mi fakt pomohlo...zkus do sebe narvat co nejvíc vědomostí pak jít třeba ven a když se vrátíš znovu si to přečti( nebo zopakuj) u mě to fungue :-D :-D knedlík

 

knedlík 8. května 2009, 15:49:55
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 6

Bonbóny vědomosti do hlavy nenalejou, uvědom si, že se stoupajícími úrovněmi školy musí růst způsob přípravy. to co zpočátku stačilo odposlechnout později bude potřebovat osvěžit nahlédnutím do učiva doma a později individuálním studiem konkrétního problému. Někomu stačí pouze naslouchat a získávání informací samostudiem mu dělá problémy, jiný se spíš vše našrotí sám doma z knížek a výpisků pořízených ve škole. Je potřeba zjistit která varianta je ta tvoje a té se držet.

 

mirek24 5. května 2009, 20:18:46
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Ostatní - Věda a vzdělání

Jak je to po ukončení státní VOŠ v případě brigády (DPP)?

(odeslaná do kategorie Ostatní - Věda a vzdělání 1. července 2015, 10:53:41 | počet odpovědí: 1)


Zdravím, je mi 36, a mám jen základní vzdělání, poradíte školu na dálkové studium s maturitou?

(odeslaná do kategorie Ostatní - Věda a vzdělání 5. dubna 2014, 22:27:31 | počet odpovědí: 1)


Povolání ohledně Filozofie

(odeslaná do kategorie Ostatní - Věda a vzdělání 3. dubna 2012, 21:02:45 | počet odpovědí: 1)