Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 2

Jste věřící?Uživatel doplnil otázku:


12. října 2008, 21:25:03

Omlouvám se, nevšiml jsem si, že se to tu už řešilo...Odesláno uživatelem strobl112
Do kategorie Ostatní - Náboženství 12. října 2008, 16:29:16

(hodnocení celkem: 3 | počet: 1 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (23), počet zhlédnutí 2322

Avatar
Level 7

Koukám, že odkaz na stejnou otázku sem už někdo dal... Takže... moje odpověď je v pdostatě stejná. Věřit v něco, co neni hmatatelné, není vidět nejde nijak dokázat je nesmysl... Ale odpověď tam nalezneš...

 

Gollumek.88 12. října 2008, 22:36:13
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

v Boha ne...Ale na posmrtný život ano

 

jakry 30. listopadu 2011, 21:21:24
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Ano jsem uverila jsem v 19letech v jezise krista a ivot se mi otocil o 150% pila sem velmi velmi velmi hodne alkohol, byla sprosta, taktez velmi agresivni, nervozni ...=po prijeti bible a jezise krista do sveho zivota sem se toho vseho zbavila jsem naprosto vyrovnany clovek a vse to zle co jsem delala je pro me minulost nyni je mi 21 a jsem velmi stastny clovek ze mam oporu na kterou se mohu spolehnout , neuctivam zadne kostely, papeze ani krizky ci sosky pac to je modlarstvi a v bibli se nikde nepise abychom to nosili ci uctivali,

 

zuzanah89 19. května 2011, 0:51:45
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

Řešilo se to tu, nebo možná ještě i řeší, ale myslím,že ty otázky jsou i tak různé. Aspoň já je tak chápu.

Každý člověk je věřící = každý v něco věří, třeba sám sebe ...

Já osobně jsem věřící a věřím, podobně jako Soulbringer, věřím v Boha stvořitele a Ježíše beru jako spasitele a zachránce.

 

Hebrey 3. prosince 2008, 12:57:13
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

neeeé.ale ráda bych věřila v posmrtný život.to je ale jen utopie..

 

květa 30. listopadu 2008, 7:14:33
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

Myslím, že každý člověk by měl v "něco" věřit, ať už v rodinu, víru nebo cokoliv jiného. Nás lidi to dělá silnější.Já se třeba věnuji již nějaký ten pátek budhismu a musím říct, že mi to určitým způsobem pomohlo. Hlavně srovnat se sama se sebou.

 

Sonia005 23. října 2008, 14:09:02
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

VĚŘÍCÍ ČI NEVĚŘÍCÍ
Tato zajímavá otázka mne potkala při nástupu do nemocnice. Byla součástí nějakého dotazníku – snad ještě z dob totality. Mladá sestřinka – žákyňka se velmi divila, když jsem na tuto otázku odmítl odpovědět a vysvětloval jí, že je to na dlouhý filozofický rozbor.
Jak to tedy podle mého názoru je?
Je zřejmé, že existuje nějaká vyšší síla, ať ji nazýváme jakkoliv: Bůh (kteréhokoliv! náboženství), vesmírná síla, nadpřirozený jev etc., etc. Ta nám dala dva dary/nedary: vědomí co je to zlo a co dobro a svobodnou vůli, abychom se vždy mohli svobodně rozhodnout pro jednu z těchto věcí. Ani ten největší zločinec si nemyslí, že dělá dobro! Je si vědom toho, že činí zlo, jen se mu to v daný okamžik jeví jako výhodnější.
A tak se v každém! náboženství objevuji stejná obecná pravidla pro možnost soužití lidí. Jeden moudrý člověk pro ně vymyslel krásný pojem "Vyšší princip mravní". Jen si je každá církev doplnila o pravidla vlastní, sloužící k jejímu vlastnímu prospěchu – zisku moci a peněz. V desateru církve katolické jsou to například zcela jasně prvá tři přikázání. Měl jsem možnost seznámit se s vírou indiánských kmenů z doby dávno před tím, než tam vstoupil první misionář. Až na to, že bohu říkali Velký Manitou, byly zásady soužití zcela shodné s náboženstvími jinými.
A tak každý z nás – lidí – je vlastně přímou součástí této vyšší síly a k prosazování zásad Vyššího principu mravního nepotřebujeme žádné kazatele, faráře ani biskupy. Jsou to lidé s vlastním názorem a nemohou ho vnucovat mé svobodné vůli. Nepotřebujeme kostely, modlitbu v kleče ani dlouhosáhlé pouti. To vše je pouze manipulace lidskou osobností a podřizování svobodné vůle vůli někoho jiného!
Každý myslící tvor cítí – buď podvědomě, nebo vědomě – že něco existuje, co stanovilo základní přírodní zákony, kterými se řídíme, a mimo to základní premisy možnosti soužití lidí. Ti nejvnímavější a nejchytřejší (nebo nejvychytralejší?) tohoto pocitu všech využili (nebo zneužili?) ve prospěch skupiny osob na úkor těch ostatních tvrzením: musíte to chápat tak a tak, věřit tomu co o tom říkáme my a nám sloužit (darovat moc, finanční prostředky, nadvládu apod). Pokud se v tomto vidí některé (nebo všechny?) církve, sekty apod., není to má vina!
Pak existuje skupina lidí, kteří to sice cítí, ale striktně to odmítají, jelikož to nemohou přijmout vzhledem ke svému malému přehledu či jiného důvodu. Ti ovšem nejsou od první skupiny daleko, neboť říkají totéž: Každý, kdo v něco věří, je náš nepřítel a budeme proti němu bojovat – viz totalitní vlády apod.
Třetí skupinou jsou n ě c o i s t é. Již v samotném názvu, který jim nebyl přidělen pouze křesťany, zní hanlivý až pejorativní nádech, že? Pochopitelně! Nechceš jít s námi, nám sloužit a podřídit se? Jsi nepřítel!! ¨
Jde o skupinu lidí, a jak již bylo konstatováno, neustále se zvětšující, kteří si uvědomují, že něco existuje, ale nepotřebuji k pochopení toho ani církev ani nikoho jiného, neboť si umí vlastní myslí vše uspořádat.
Jsou nám dány základní prvky spolužití lidí (samozřejmě se objevující v přikázáních všech církví) a ty jsme schopni dodržovat sami, aniž bychom museli někomu nebo něčemu věřit a podřizovat se. Víme, co je dobro a zlo a máme svobodnou vůli jedno či druhé vykonávat. Námi vykonané zlo budeme jednou sami sobě zdůvodňovat a trápit se věčně pro ně, vykonané dobro nás bude těšit a budeme si v něm věčně libovat. To je také stručné vysvětlení pojmů nebe/peklo, které žádná z církví nedokáže vysvětlit. Peklo tedy nejsou špinaví čerti, kotel se smolou a vidle, stejně tak jako nebe není to, že nám bude denně k disposici nových sedm nevinných panen, abychom mohli své libido uspokojit. To něco, co cítíme, se na tom bude podílet pouze tím, že nám dá možnost se na své žití skutečně objektivně podívat, aniž by nás obviňovalo, soudilo či odměňovalo.
Tento můj názor na víru je získán a zpracován z mnoha a mnoha teorií. Například jóga hovoří o čtyřech cestách víry:
- Cesta manuální činnosti – člověk přes práci rukama dochází k poznání zákonů a zákonitostí a těmi se pak řídí
- Cesta intelektuální – skupina lidí, kteří k tomuto poznání přichází dlouholetý studie teorií a literatury
- Cesta víry v někoho, Krista, Budhu, Mohameda apod. Od něj přebírají zásady a snaží se jimi řídit
- Cesta samostatnosti – kdy člověk již dospěl k nějakému názoru přes víru sama v sebe a v to, že on sám je součástí té víry, a dodržuje pak svou cestu
Žádná z těchto cest není lepší ani horší, jde jen o to, aby člověk znal svou cestu a řídil se jí!!

 

efka 16. října 2008, 16:39:41
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (1)

komentáře
 
Avatar
Level 2

ne (mimochodem, tahle otázka mi připomíná film Kurvahošigutentag, nebo jak se to píše)

 

hamster04 15. října 2008, 22:01:01
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

ne, možná proto ještě nemám novej mobil, ale beztak neumim žádnou modlidbu, mno básničky mi nikdy moc nešli.

 

Mcjerry 15. října 2008, 16:29:42
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Věřím v něco co je nad námi, něco silnějšího, nepředstavitelného, ale nemam rád takový to škatulkování a omezování víry. Každý ať si věří tomu čemu chce :) ale ať mu to hlavně NIKDO, NIKDY nenutí, mě samotnému je blízký Buddhismus, ale to spíš neni ani náboženství jako spíš Filosofie a způsob života:) tim mi to je asi simpatický

 

Kimiiik 13. října 2008, 22:16:23
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

pokud myslis boha, tak ne. ale v osud a posmrtny zivot jo.

 

Terule 13. října 2008, 17:14:01
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

pokud někdo napíše, že v nic nevěří pak tady na světě nemá co dělat, planeta je malá, idioty a omezence nepotřebujeme. Víra v sebe je taky víra

 

RAIDEN NORRIS 13. října 2008, 1:22:40
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

ja spravne poznamenal Lukaash - uz se to tady resilo (i ja tam odpovedel a rozvedl v koho verim :o)

Jeste jen doplnim, ze odpoved na tvou otazku je asi u kazdeho stejna - protoze kazdy clovek necemu nebo nekomu veri.

Ja napr. verim ve Stvoritele nebo Boha, chces-li... nekdo zase veri ve sve schopnosti nebo jak se casto rika "ja v neco verim..."

Takze jak vidis svym zpusobem veri vsichni :o) Jen ten rozdil je v CO, nebo KOHO veri :o) "Verici" je pak znacne velky pojem, ac priznavam, ze v nasi kulture ma oznaceni spise pro lidi, jez veri v Boha.

 

soulbringer 12. října 2008, 21:55:19
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

ne nejsem

 

wailord 12. října 2008, 19:40:31
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 5

http://www.ptejse.cz/Question.aspx?title=v%C4%9B%C5%99%C3%ADte_v_Boha?&subcategory=117&category=114&AskID=1320

tady najdeš mojí odpověď, dvakrát ji psát nebudu

 

lukaash 12. října 2008, 19:14:46
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 5

Jo není to nic špatnýho nikomu to neubližuje lidi to maj jako smysl života.V to že tu nejsme sami v to taky věřim jako nevidim důvod proč.Když stačí"pár let" a na Marus je život pproč by nemohl být někde jinde.když je vesmír tak velký.No kdyby všichni věřili svět by byl úžasnej.Nezabiješ super mohl bych jít ven v noci aniž by mě zabili nebo dokonce jet do Ameriky kde se střílí všichni to vidí ale jen je oejdou viz plno videí.Nepokradeš hezky bylo by to super nesesmilníš člověk by neměl za ženu štětku a taky budeš ctít otce i matku svou rodiče by neměli stresy.Jestli je to výmysl musel si ho vymyslet pořádně dobrej člověk ikdyž mu to nějak neprospělo kdo ví třeba se to předává aby si vymýšleli jako s ježíšem jen proto aby byl lepší svět třeba to ví každý papež že náboženství je nutný.I jako nalhávání je to užiitečnější než kašlat na to jít vyvraždit banku a pak se zabít.3koda že kněz atd nesmí mít děti takhle to není dedičný a pomalu to pude ke konci.

 

Big Mummy 12. října 2008, 19:00:05
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 5

Nejsem věřící přímo v Boha ale věřím, že někde někdo bude a že nejsme ve vesmíru sami.

 

Archicz 12. října 2008, 17:22:22
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

ano a som na to hrdy :D a ostatnim odkazujem, ako myslite jeto vas zivot a bude to vasa smrt

 

xyzo 12. října 2008, 17:18:24
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

projdi starší odpovědi, už se to tu řešilo nejmíň jednou

P.S. Ne nejsem, jsem jasně proti církvi a Bohu

 

iHyik 12. října 2008, 17:10:16
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 4

Věřící v boha ne.. ale v něco vyššího (kupříkladu i lásku) určitě.. =)

 

wM 12. října 2008, 17:05:16
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 6

Ne nejsem... ani nikdy nebudu...

 

Maverik 12. října 2008, 16:51:05
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

ne bůh je výmysl

 

Nemi 12. října 2008, 16:50:22
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

ano

 

voj99 12. října 2008, 16:31:47
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Ostatní - Náboženství

Jaký je smysl stáří a čekání na smrt?

(odeslaná do kategorie Ostatní - Náboženství 25. prosince 2015, 16:31:59 | počet odpovědí: 1)


Jaké jsou naše hodnoty?

(odeslaná do kategorie Ostatní - Náboženství 1. října 2015, 16:23:30 | počet odpovědí: 1)


Chcete být nesmrtelní?

(odeslaná do kategorie Ostatní - Náboženství 23. února 2015, 19:26:53 | počet odpovědí: 3)