Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Odpověd na otázku: Doporucite neco dobreho ke cteni??

Rada ctu a nepohrdnu nejakym bezva tipem na knizku.Ctu cokoli,jen ne zamilovane romany..Piste,...piste..


Odesláno uživatelem lea
Do kategorie Koníčky 28. října 2008, 21:19:19

Avatar
Level 1

Ahojky lea.
S priateľmi si navzájom odporúčame zaujímavé knihy, tak sa s tebou podelím. ;o) Ak máš chuť, veľmi rada s tebou pokecám o knihách a doporučím ďalšie. Vzhľadom na to, že študujem literárnu vedu, mám toho načítaného pomerne dosť.

1) Leopold Lahola: Posledná vec (náročná knihy)
2) už tu niekto spomínal Meno ruže (hist. román)
3) ako tak pozerám ostatné reakcie, máš tu naozaj zaujímavé návrhy a takmer všetky knihy stoja za prečítanie

1) Podľa mňa je to veľmi silná kniha, ktorá vo vás zanechá stopu. Nedá sa čítať na jeden hlt, každú poviedku treba tak povediac rozdýchať.
Čítala a videla som toho k tematike vojny a židovstva pomerne dosť, ale táto kniha opisuje psychické poníženie tak realisticky, že máte pocit, ako by ste tú krutosť zažili sami a že smrť je už iba vykúpením, oslobodením od všetkého toho duševného utrpenia.
(Samozrejme aj fyzického, ale príde mi, že popri všetkých tých krvákoch, správach o povodniach, zemetraseniach,..., sme voči tomu fyzickému utrpeniu viac otupení.)

2) Děj knihy tohoto známého italského spisovatele se odehrává ve středověku v klášteře, kde byla spáchána série záhadných vražd a hrdinové mají na jejich vyřešení pohých 6 dní. A příběh se pokaždé stáčí do starobylé knihovny...
Autor sám se pokládá pouze za mluvčího starého rukopisu, který popisuje události ve vražedném klášteře včetně každodenních rituálů a běžných, ne však obvyklých, poměrů ve světě duchovních. Kouzlo knihy spočívá v dokonalé fikci, která se místy mísí s pravdou, ale nikdo nám světlo do temných zákoutí příběhu nepřinese...
Kniha byla poprvé vydána v roce 1980 a byla přeložena do mnoha světových jazyků. Ve Spojených státech okupovala jako jedna z mála evropských knih první příčky prodejnosti po dobu několika měsíců.

 

Gienah 12. března 2009, 11:40:53
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)