Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 2

Kde nakoupit dobré, nezkažené potraviny?

Už toho mám fakt dost. Do teď jsem považoval Interspar za jeden z nejsolidnějších a nejnormálnějších obchodů (oproti Lidl, Penny Market a podobným, do kterých bych asi nevlezl). Teď jsem rozbalil v IS koupené kuřecí maso, se spotřebou do 22.12.2008. Je nazelenalé a páchne po zkažených vejcích... Minule jsem si ve zdejší samoobsluze (v Plzni) koupil dvě Salka, že si s přítelkyní uděláme vaječný koňak. Obě byla zkažená a neskutečně páchla. Spotřebu měla ještě asi půl roku, hnus.

Už chci opravdu co nejdřív zmizet z této shnilé země, protože když si vzpomenu na potraviny z německého Aldi, kde stojí půlku co tady a kvalitnou jsou minimálně 10x lepší.

Asi je to jenom místní českou náturou anebo sem možná jen importujou to druhořadé zboží, myslím co se kvality týče. Protože když si vzpomenu jak vypadaly potraviny třeba v londýnském Tescu, tak tady je Tesco takový špinavý bordel (aspoň tak na mě teda působí)...

Existuje nějaký obchod, kde se dají koupit čerstvé potraviny s jistotou že nepřešli mrazem nebo že nemají přelepenou etiketu?Uživatel doplnil otázku:


19. prosince 2008, 18:01:01

Tak jsem aspoň napsal na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, což v tomhle státě asi stejně k ničemu nebude... Anebo se naopak probudí ta správná česká vlastnost a inspektoři si promnou ruce a budou se těšit jak to zase někomu zavaří a budou mít radost...


20. prosince 2008, 11:52:58

efka: OMG, jaký snobství? :)) Lidl mě odrazuje svými stupidními reklamami "ještě fotečku..." a Penny Market zase tím svým "Penny, ví co nakoupit má, to je Penny...". Proto jsem napsal, že do těchto obchodů nechodím. Neříkám, že IS má nějaký supr vtipný reklamy, ale aspoň podle mého nejsou tak trapné.Odesláno uživatelem SULiik
Do kategorie Jídla a pokrmy 19. prosince 2008, 17:44:52

(hodnocení celkem: 2,5 | počet: 2 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (9), počet zhlédnutí 2571

Avatar
Level 3

Pro maso do masny, pro ovoce a zeleninu na trh nebo na vlastní zahrádku a pro pečivo do pekárny. Ten zbytek nakupuju tam, kam to mám zrovna nejblíž, ale nejradši mám Billu a Globus.

 

qydko 20. prosince 2008, 23:59:07
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Já už 3 roky beru od známého řezníka celé prase.Kg mě vyjde na 35 kč,je to domácí a mám proto jistotu že maso je v pořádku.Je to i se zabijačkou,maso je na celý rok a kupuji jen kuřecí nebo hovězí,a jen občas.Mohu jen doporučit.

 

roxxik 2. února 2009, 12:12:27
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

v interšpáru, hiper albertu, tesco, deltě

 

inloveadelinka 30. prosince 2008, 11:15:09
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 4

Problem je v tom ze to v Cechach jaksi projde.
Clovek si zanadava a tim to vetsinou konci.
Ale pri porovnani naseho Tesca s tim odkud prichazi - Britanie bych to ceske zavrel, je to ubohost.

PS: v Plzni ma slusnou kvalitu potravin jen Globus a ovoce zelenina ujde v Kauflandu. Tesco na Borech (byvaly Carefoure) je opacny extrem, zelenina je krome posledni zoufale se krcici plesnive papriky vetsinou prazdna.

 

jdobry 21. prosince 2008, 14:28:09
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

My nakupujeme vsechny vetsi polozky v Tescu, protoze ho mame nejbliz. Napr. tuhle jsme vyrazili do IS a meli tam nepomerne mensi vyber. Na druhou stranu co se masa tyce, tak obcas mam pocit ze v Tescu zejmena kureci je takove nazelenale a nemam z toho moc dobry pocit. Na druhou stranu, nemam moc kapacity chodit po mensich kseftech a shanet tu spravnou kotletku nebo prsicka.

Co se kvality tyce, tak pokud ji chces, tak se budes muset vice venovat nakupovani ve specializovanejsich prodejnach. I me se parkat stalo, ze jsem koupil vylozene neco zkazeneho ale nejak jsem se nad tim nepohorsoval.

 

qwertz 21. prosince 2008, 13:30:30
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

Úplně nejlepší řešení - hlavně co se masa týče - je vybrat si malou masnu. Většina jich má maso čerstvé, protože ho nenakupuje v tak velkém množství a nebalí ho do igelitu. Já osobně jsem maso v hyper či super nekoupila už ani nepamatuju. Nevím, odkud jsi, ale v Praze mám vyhlídnuté minimálně dvě opravdu špičkové masny.Navíc, když už bys v nich narazil na špatný kousek, obvykle není problém si stěžovat přímo u vedoucího prodejny, ne-li přímo u majitele, což v hypersámoškách prostě nejde, neboť vedoucí se tváří, že tam nejsou a s majitelem je to jak známo složitější.
Se zeleninou bych to řešila podobně.
Co se týče dalších potravin, s těmi je to horší, protože důvěryhodných malých prodejen je v ČR díky jako šafránu.

 

Uživatel doplnil odpověď:


20. prosince 2008, 21:55:01

...a ještě něco k té české nátuře - to jsi mi připomněl tím porívnáním s britským Tescem - něco pravdy na tom je...
My si totiž neumíme stěžovat na těch správných místech. Buď to to neděláme vůbec a nebo pláčeme na špatných hrobech. Brit, když si koupí zkažené zboží, tak ho vezme, jde do toho obchodu (nezávisle na tom, jak je velký), nechá si zavolat vedoucího či majitele a za přítomnosti co největšího počtu zákazníků přednese svou reklamaci. Pokud to vedoucí či majitel neuzná, je to pro něj pochopitelně špatná reklama, takže tam se snaží, aby zboží bylo co nevíc v pořádku.

 

Hebrey 20. prosince 2008, 21:49:51
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 6

To mi IS ani nemáme máme jen KAUFLAND, TESCO, HYPERNOVA, LIDL, BILLA a pár smošek a vietnamců....

Mno nakupovat vše chodíme do KAUFLANDU tam je to nádhera vše čerstvé kavlitnía do HYPERNOVI pro pečivo...

 

Houmr 20. prosince 2008, 12:25:00
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Vážený, jestli v tom nebude trocha snobství...
IS je nyní považován, nevím proč, za podnik pro bohaté, ty ostatní markety jen pro ten "póvl". Ve skutečnosti je to všude stejné a záleží jen na zákazníkovi, jak se kde s těmi nešvary vypořádá. Já jako příslušník té druhé skupiny nakupuji hlavně v Penny a Kauflandu. I zde narazím občas na nějakou chybu, vždy ale vše vyřeším. Přestaňte si hrát na "boháče" a hlídejte si sám své nákupy.

 

efka 20. prosince 2008, 8:21:05
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

my nakupujeme v Tescu a v pohodě, zatím žádné problémy.. Do penny chodíme taky, ale jen pro pečivo a "trvanlivé" výrobky, takže ne ovoce - zelenina, maso... To opravdu v tom tescu... IS tedy osobně za solidní nepovažuji již dlouhou dobu! Naopak třeba ten lidl ano.

 

Gollumek.88 19. prosince 2008, 18:52:16
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Jídla a pokrmy

kdo mi snědl večeři?

(odeslaná do kategorie Jídla a pokrmy 21. srpna 2014, 19:39:06 | počet odpovědí: 2)


Lze použít do MÍŠA ŘEZŮ namísto kakaa ČOKOLÁDU V PRÁŠKU (nápoj)?

(odeslaná do kategorie Jídla a pokrmy 7. května 2012, 22:11:39 | počet odpovědí: 3)


přírodní likvidace molů moučných

(odeslaná do kategorie Jídla a pokrmy 17. září 2011, 11:51:38 | počet odpovědí: 1)