Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22212
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Pomoc po zapnutí počítače nefunguje klávesnice, myš, obrazovka. Po odpojení od el. později fungují

Prosím o pomoc po zapnutí počítače nefunguje myš, klávenice ani obrazovka (jdou jen ventilátory, diody, a CD-ROM. Při delším odpojení počítače od el. zdroje se počítač rozběhne bez problému a naběhne do windousů bez problému a bez tabulek ale když počítač restartuji tak zas nenaběhne a musím zase vytáhnout PC od el. zdroje a čekat pak zase jde. Nevíte někdo co s tím může být??? Jediné co se před tím přenastavilo bylo Bootování v BIOSU nic jiného (to by snad ale na to nemělo mít vliv neboť při delším odpojení počítače od síťe vše naběhne jak má.)Uživatel doplnil otázku:


14. července 2010, 23:17:30

jinak jedná se o počítač, který je staršího data a tudíž se používají klasické kšandy (větvící cesty ještě nemají rozhraní SATA)


14. července 2010, 23:18:04

DĚKUJI VŠEM ZA PŘÍPADNOU POMOC


16. července 2010, 15:33:31

Děkuji za pomoc :-) Mam ještě dotaz muže být problém s tím, že deska má (údajně) ochranu proti poškození a tak při zpuštění naběhne jen větrák a diody. Při odpojení od el. sítě po delší době funguje asi až když jsou kondenzátory bez štávy tento proces jde urychlit, když vytáhnu BIOS baterku ale né zas tak o moc. Jinak do BIOSU se dostanu při tom delším odpočinku PC bez problému a vše je nastavené jak má hejbal jsem jen s pořadím bootování a i to jsem zase vrátil zpět. Tak nevím jestli je tak nějaká možnost jak obejít (jestli je to teda tou ochranou) tu ochranu. Osobně jsem o tom slyšel poprvé. A zdá se mi to divné u tak starého modelu Z.D?? Ještě je divné kdy by to byla chyba HW a neco by tam bylo odpálené tak by to přece nechodilo vůbec a nebo by fungovali jen některé časti ale takhle to bud běží bez problému nebo to neběží vůbec.


16. července 2010, 15:40:10

Jinak jedná se o základní desku MS-6309 ATX VA5 mainboard
manual zde: www.scribd.com/doc/14643796/MSI-MS6309-ManualOdesláno uživatelem Foost
Do kategorie Hardware 14. července 2010, 23:08:46

(hodnocení celkem: 0 | počet: 0 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (1), počet zhlédnutí 3917

Avatar
Level 7

to vypadá spíš na hw chybu... Zkontroluj desku jestli na ní nejsou nafouknuté kondenzátory, osobně by to tipla na vadnou desku nebo zdroj. Zdroj mohl odejít a nedává například potřebné napájení desce, pokud je například napájecí konektor desky kratší než je patice, do které se zasazuje, tak by to tímto být mohlo.

Zkusila bych odpojit úplně vše - nechat jen desku s cpu, 1 ramku, grafiku pokud používáš externí, disky, mechaniky odpojit, a spustit. Pokud se bude vše tvářit ok - tedy monitor naběhne i s hláškou, že chybí disk, nebo že nemá z čeho bootovat, pak vypnout a postupně přidávat jednotlivé komponenty.

U které komponenty monitor nenaběhne popřípadě nebude funkční třeba ta klávesnice, a nedostaneš se například do biosu, tak je to celkem jasné. Ovšem může se také stát, že i při tomto postupu se bude vše jevit v pořádku.

Pak by bylo asi zapotřebí vyzkoušet základní desku paměti a zdroj s jiným hw - tedy ozkoušet každou tuto komponentu zvlášť.

Ještě mě napadá jestli by nemohl odejít hdd, nicméně to se dá jednoduše otestovat například programem HD Tune, který si stahneš nainstaluješ, i v trial verzi ti zkontroluje povrch disku a jeho "zdraví".

Tedy až se dostaneš opět do windows stahni a nainstaluj tuto utilitku a spust, v kartě Health, se podívej jestli nemáš nějaké řádky žlutě označené nebo červeně. pokud bude pak je špatný disk. Pokud se to v kartě Health bude tvářit ok, tak spustíš kontrolu povrchu disku - ted si nevzpomenu jak se ta karta jmenuje, nicméně zobrazuje jakousi tabulku plnou kostiček. Tam dáš rychlou kontrolu a spustíš, kostičky se budou zelenat pokud budou sektory v pořádku, ta kostička která bude červená je poškozený tedy vadný sektor na disku.

Víc takhle asi neporadim, protože to nemám u sebe :)

 

Gollumek.88 16. července 2010, 9:55:31
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Hardware

chci se zeptat nejvíc v pc žere energie grafická karta jak člověk pozná kolik wattaží má dat zdroj

(odeslaná do kategorie Hardware 20. dubna 2014, 12:27:15 | počet odpovědí: 1)


chci se zeptat skype na pc proč se odposlouchavá člověk by chtěl soukromí dělá se to snadno

(odeslaná do kategorie Hardware 20. dubna 2014, 11:33:56 | počet odpovědí: 1)


chci se zeptat mám v pc prach a já slyšel že prach je nepřítelem pc číslo jedna

(odeslaná do kategorie Hardware 20. dubna 2014, 11:28:22 | počet odpovědí: 2)