Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

mám doma kotě a kouše za nohy jak ho odnaučit?

mám domá kotě (kocourka)od kamarádky z vesnice asi tak 2 možná i víc měsičný jednoho mi dala kamoška a on asi má zvik kousat za nohy a škrabat a taky i občas za ruce a když ho chci pohladit tak taky kouše a povaluje se po zemi asi se chce hrát i když má hračky ale jak ho odnaučit když se trestát nesmí?Odesláno uživatelem olexandra97
Do kategorie Domácí mazlíčci 18. května 2010, 18:25:57

(hodnocení celkem: 5 | počet: 1 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (1), počet zhlédnutí 2991

Avatar
Level 7

S výchovou koťátka začneme již ve chvíli, kdy si ho od původního majitele převezmeme a přivezeme si ho domů. Samozřejmě musíme počítat s tím, že koťátko je hravé a živé, v novém domově je všechno nové a neprozkoumané, a tak nebude jen vzorně sedět a čekat, co mu dovolíme. Takové koťátko se určitě s velkou vervou a zvědavostí vrhne do prozkoumávání bytu. Necháme koťátko byt v klidu prozkoumat, ale z povzdálí na ně dohlížíme a jsme důslední již od samého začátku. V momentě, když kotě začne s chováním, které je pro nás nepřijatelné (např. vyskočí na stůl, na kuchyňskou linku, začne okusovat kytku…..) řekneme mu důrazně NE nebo NESMÍŠ (případně slovo, na které bylo koťátko zvyklé u původního chovatele) a z daného místa ho sundáme. Důležité je vybrat si jedno slovo, které budeme pro tyto případy používat. Pro zákazy nepoužíváme jméno kočky. Na kočku nemusíme křičet, stačí ráznost našeho hlasu. Nebojte, vaše kočka to brzy pochopí a podle tónu vašeho hlasu pozná, že se vám nelíbí, co právě dělá. Pokud naše kočka dělá něco nežádoucího, můžeme vedle ní plesknout novinami, tlesknout, nebo použít vodu z vodní pistole. Nepoužíváme fyzické tresty a netrestáme kočku rukou, vedlo by to jen k zhoršení celé situace, kočka by se nás začala bát, vytvořila by se mezi námi bariéra a naše kočka by nám přestala důvěřovat. Kočku je důležité chválit, pro tyto účely opět zvolíme jedno slovo, které spojíme se jménem kočky např. hodná Bublinka atd. Za dobré chování můžeme kočku odměňovat různými pamlsky.

Dalším problémem, který může nastat je ten, že nás naše kočka začne kousat a napadat. Když pomineme situaci, kdy se kočka chová agresivně po velice traumatizujícím zážitku z minulosti (kdy je nasnadě velká trpělivost a bývá nejlepší vyhledat odborníka), je časté, že si problém, kdy kočka člověka kouše, způsobí sám majitel tím, že si s kočkou hraje vlastní rukou. Kočka potom považuje lidskou ruku a celého člověka za hračku, baví ji svého člověka pošťuchovat a dělá to po svém, kočičím způsobu. Samozřejmě je potřeba si se svým miláčkem hrát a vymezit si na to určitou část dne, ale na hraní máme hračky. Naše kočka může lovit mávátko, myšky, míčky, můžeme si s ní hrát v kočičím tunelu, ale nikdy jí nesmíme dovolit lovit vlastní ruku. Naši kočku můžeme hladit, mazlit se s ní, ale jakmile nás začne kousat, důrazně ji napomeneme a vezmeme si opět do ruky hračku.

Zdroj: http://www.moje-kocka.cz/pece-a-vychova/vychova-kotete-a-odnauceni-nezadouciho-chovani-34.html

 

Hebrey 5. listopadu 2016, 21:07:43
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Domácí mazlíčci

Je křeček příbuzný morčeti? a mají něco společného? Jestli ano, co.

(odeslaná do kategorie Domácí mazlíčci 13. listopadu 2014, 8:11:42 | počet odpovědí: 2)


co mám dělat ??! když se nudím ??!

(odeslaná do kategorie Domácí mazlíčci 8. července 2014, 13:35:27 | počet odpovědí: 4)


jak odnaučit bišonka(fenka)výt když kolem jede sanitka

(odeslaná do kategorie Domácí mazlíčci 18. března 2012, 8:30:42 | počet odpovědí: 2)