Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 2

Nenáročné domácí zvířátko?

Pěkně prosím o nápady na nenáročné, nesmrdící a nejlépe chlupaté domácí zviřátko. Pejska ne, asi by u nás byl chudák - v týdnu není moc času, tak by byl často sám. Synkovi (4 roky), který má potíže s komunikací s okolím. Děkuji :-)Odesláno uživatelem URBANA
Do kategorie Domácí mazlíčci 21. ledna 2010, 9:20:15

(hodnocení celkem: 5 | počet: 1 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

Nejlepší odpověď:

Avatar
Level 1

Nenáročné nesmrdící chlupaté zvířátko je jedině plyšové :) Všechno ostatní kadí, musí se po tom uklízet, vyžaduje to pozornost, musí se to více či méně vychovat.

Pro 4leté dítě, které dosud zvíře nemělo, není dobré pořizovat prakticky nic, pokud ho u toho nebudete bedlivě hlídat. Takové děti nemají "v ruce", jak mají na zvířátko sahat, jak ho zvednout, jak ho udržet, aby neuteklo, jak ho pohladit. Mám zkušenost, že 8leté dítě rozmáčklo v ruce křečíka, protože to bylo nejspíš první zvíře, které mohla holčička vzít do ruky.

Kočky nejsou příliš vhodné, kocouři mohou být velice flegmatiční, ale obecně se to o kočkách (ani kocourech) tvrdit nedá a mohli by dítěti ublížit.

Naše vloni 4 letá dcera dostala morče. Rozmnožili jsme tak naši minizoo, takže v zacházení problém nebyl. I nyní ale musím hlídat dcerku i morčátko, aby ji nenapadlo dělat s ním nějaké pokusy. Nehledě na to, že i morče občas začne smrdět, není rádo samo a dokonce umí i kousnout. Zato skvěle "žvaní" a pro měnší děti je to každopádně nejvhodnější zvíře hlavně pro jeho mírumilovnost, línější pohyb a právě nenáročnost - klec se čistí zhruba 1 za 5 dní, krmení koupíte v každých potravináh či drogerii, není pro něj potřeba žádné speciální vybavení, nevyžaduje moc pohybu...

Menší zvířátka nedoporučuji, kvůli umačkání, i když výborným společníkem je potkan. Na svou velikost velice inteligetní zviřátko, které strčí do kapsy i králíka, přiběhne na zavolání, umí šplhat, skákat... Pro starší děti je dobrý kamarádem i fretka - hravější kočička, venčit se dá skoro jako pejsek, ovšem její výchova a přežití "puberty", to je opravdu něco :) ale stejně jako pes potřebuje společnost, dost volného pohybu a zájem svého okolí, je to hold šelmička a může být hodně dravá.

Pak už mě napádá spíše ptactvo - např. andulky umí být komunikativní možná až příliš, není třeba je venčit, s jejich "údržbou" si nemusíte dělat těžkou hlavu a synek může anduláka učit třeba mluvit ;) ovšem nachystejte si smetáček a lopatku, protože binec umí tenhle ptáček udělat opravdu ve velkém stylu :)

 

vood 27. ledna 2010, 21:03:38
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

 

 

Odpovědi (6), počet zhlédnutí 16406

Avatar
Level 7

koupi zvířete zvažte opravdu řádně. Je důležité aby to nedopadlo stylem - už nás omrzelo dáme ho pryč. Je to živý tvoreček.

Zvířata v podstatě nesmrdí pokud se o ně majitel stará správným způsobem - čistí mu bydlení a tak podobně. Osobně bych doporučila morče - společenské milé zvířátko, syn se může naučit mít za něj zodpovědnost, která je velmi důležitá :) samozřejmě s dohledem rodiče. morčata, králíci a křečci jsou asi nejčastější "nenároční" domácí mazlíci.

Navíc morče je komunikativní - dítě se může naučit podle zvuků co se morčeti líbí/nelíbí, samo se dožaduje pozornosti, když má hlad/žízeň.

Křečci jsou spíš noční tvorové, s těma by si toho asi moc neužil.. a myslim si že křeček je spíš pro starší "děcka" :) protože křečkovi když se něco nelíbí tak kousne, může být rychlý a utíkat, celkově to nejsou moc zvířata na mazlení...

chovám morčata od 4 let (samozřejmě s máminou pomocí do nějakých 10ti pak sem za ně byla odpovědná :) ) chovám je už 17tý rok :) a jsou to opravdu milí společníci. Doma máme mimo jiné ještě králici, dva křečky a psa :) ale asi nejvíc bych opravdu doporučila to morče :)

 

Uživatel doplnil odpověď:


21. ledna 2010, 21:31:20

kdybyste si morče opravdu vybrali a nevěděli si rady s chovem, staráním se nebo čímkoli jiným, tak se klidně ozvěte :)

 

Gollumek.88 21. ledna 2010, 16:48:21
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Zkuste sourozence.Sice taky občas smrdí,ale to už je na vás...

 

roxxik 23. ledna 2010, 18:21:38
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Mám v bytě kocoura (pravda - je chlupatej) ale není s ním žádná práce. Není "značkovej", prostě takovej vesnickej kocour. Nikdy nechodí ven, používá kočičí záchod (bez učení). Stačí mu občas nasypat granule a nalít vodu do misky...jo a minimálně 5 minu denně pomazlit! Když jedu na 2 až 3 dny pryč, tka mu nasypu víc granulí (najednou to nesežere) a je v pohodě...

 

pemca 22. ledna 2010, 14:30:27
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Myslím že bych 4-letému dítěti zvířátko na starost nedávala. Snad chodí váš synek do školky ne.

 

Myšlenka 21. ledna 2010, 15:33:18
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

Hm, pro takové děti jsou skutečně nejlepší chlupatá zvířítka. Ovšem nesmrdící zvířátko? POpravdě řečeno, pokud se budete o zvířátko dobře starat a čistit mu jeho klec, pelíšek atd., pak smrdět nebude, pokud ne, pak smrdí prakticky všecka.
Napadá mě křeček, ale to je zrovna o tom čištění, králíček, ale ti jsou zase nároční, ale při dobré péči se ti chovaní v bytech dožívají poměrně vysokého věku (znám dva případy králíčků, kterým už bylo dobře přes 15 let!!!), což je pro malé a citlivé dítě pozitivní. A pak už jedině želva, ale ta jednak není chlupatá a navíc ani moc toho kontaktu nevyžaduje.

 

Hebrey 21. ledna 2010, 15:33:10
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Domácí mazlíčci

Je křeček příbuzný morčeti? a mají něco společného? Jestli ano, co.

(odeslaná do kategorie Domácí mazlíčci 13. listopadu 2014, 8:11:42 | počet odpovědí: 2)


co mám dělat ??! když se nudím ??!

(odeslaná do kategorie Domácí mazlíčci 8. července 2014, 13:35:27 | počet odpovědí: 4)


jak odnaučit bišonka(fenka)výt když kolem jede sanitka

(odeslaná do kategorie Domácí mazlíčci 18. března 2012, 8:30:42 | počet odpovědí: 2)