Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22212
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Výstup USB z DVD

Výstup USB z DVD

Ahojte mám přenosný USB harddisk a na DVD nemám výstup na USB a chci si ztoho hardisku přehrávat filmy tak se chci zeptat jestli není nějaký kabel Scart-USB, nebo něco podobného moc díky za odpověď.Odesláno uživatelem Ivikcz
Do kategorie Domácí kino 25. ledna 2009, 9:55:30

(hodnocení celkem: 4 | počet: 1 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (4), počet zhlédnutí 4506

Avatar
Level 3

Nijak jednoduše to nepůjde, a to z toho prostého důvodu, že v USB kabelu teče úplně jiná elektrika než ve SCARTU a ostatních A/V kabelech.

Konkrétněji: v USB kabelu máš digitální signál, tedy jedničky a nuly (přesněji: chvilku jitý malý proud teče a chvilku zas ne), zatímco ve SCART kabelu je analogový signál (tzn. proud teče pořád, ale jeho množství se v čase mění podle přenášených dat) a navíc je ve SCARTU celá informace rozdělena na několik složek (zvuk a obraz, popř. ještě na barvy atd, ale to je zas na jiné povídání)

Takže: abys z USB dostal(a) do SCARTU nějakou užitečnou informaci, potřebuješ mít mezi nimi ještě další krabicu, která to "přeloží", což vůbec není jednoduché. Pokud vím, tak takové zařízení se samostatně nevyrábí, ale vzácně bývá součástí nějakých dražších AV přístrojů.

Řešení:
1) nejlevnějším řešenm bude nejspíše obrazové propojení počítače s TV, pokud jsou rozumně blízko a mají potřebné konektory - stejné na obou. Zvuk je třeba vést zvlášť. Nejběžnější způsoby:
-composit, tedy žlutý cinch (nejhorší varianta), je součástí SCARTU=je možno použít redukci. Nekdy bývá na grafických kartách.
-S-VHS nebo chcete-li S-VIDEO (o stupěň lepší), je součástí SCARTU=je možno použít redukci. Nekdy bývá na grafických kartách.
-VGA (monitorový kabel). Na nových LCD a Plasmách je tento vstup dnes běžný, ale na vakuových (klasických) TV to nenajdete.
-DVI (nejčastější výstup nových grafických karet) je možno redukovat na VGA či dokonce HDMI, což je zase jen na LCD a Plasmových TV.

2)o něco dražší řešení je vypalovat filmy na CD nebo DVD. Sice budeš mít za chvíli hromadu disků, na které se koukneš třeba jen jednou, ale velice pravděpodobně jiné řešení nenajdeš.

3)dalším řešením by mohl být nákup nového přehrávače, AV receiveru nebo televizoru, s tím bych byl ale opatrný. Dnes se výrobci předhánějí, kdo do svého přístroje zabuduje více funkcí a tak se objevuje na těchto přístrojích i rozhraní USB, ale POZOR!!! - vetšinou dané přístroje umí z USB přehrávat MP3 nebo třeba fotky, ale filmy neumí snad nikdo, nebo jen pár vyjímek. Takže před zakoupením takového přístroje doporučuji vzít ten přenosný HDD do obchodu a nechat si to předvést.

tak snad jsem trochu pomohl.

 

UniFly 26. ledna 2009, 9:23:15
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

U USB vstupu do DVD jinak pozor - s externim diskem vzdy vyzkouset. Je to urcene pro USB klicenky, ktere maji radove mensi kapacitu. Kdyz tam pripojis 200+GB disk, rada DVD prehravacu (treba ten muj), nacita obsah i nekolik desitek minut a pak se v tom jeste velmi pomalu listuje. V praxi jsem to snad ani nikdy nepouzil a radeji prehravam video vystupem z pocitace.

 

inloveadelinka 27. prosince 2009, 13:40:07
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

Nejlevnejsi reseni problemu je koupit si nove DVD s USB vstupem. Nic jako redukce USB/SCART neexistuje ani existovat nemuze. USB je digitalni rozhrani, navic potrebujes pristupovat k souborum pres MSD, nikoliv posilat video. Je to zhruba stejne kompatibilni, jako kdybys chtel napojit vodovodni potrubi do plynoveho sporaku.

U USB vstupu do DVD jinak pozor - s externim diskem vzdy vyzkouset. Je to urcene pro USB klicenky, ktere maji radove mensi kapacitu. Kdyz tam pripojis 200+GB disk, rada DVD prehravacu (treba ten muj), nacita obsah i nekolik desitek minut a pak se v tom jeste velmi pomalu listuje. V praxi jsem to snad ani nikdy nepouzil a radeji prehravam video vystupem z pocitace.

To je mimochodem taky reseni - mas-li na pocitaci tv-out nebo s-video, jde pripojit pocitac primo na TV. Eventualne taky pres DVI-HDMI, pokud mas novou plochou TV.

P.S. Jezisi Houmre, kdyz otazce nerozumim, tak na ni neodpovidam. To co odkazujes je externi graficka karta, uplne mimo tema a pro tento ucel zcela nepouzitelne.

 

Wosonj 26. ledna 2009, 8:47:20
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 6

Czus, tet sem to pochopil spravně... :) A k tomu minulýmu moch s tamnapsat DVD Přehrávač bylo by mi to hnedka jasný.

No tak sem hledal a dokonce i přemjšlel ale nedovedu si to představit jak by to fungovalo.

Hledal jsem v ČR, ale bez úspěchu taktéž i na Amerických stránkách, ale kde jsem teprv přišel na jedinou věc jsou japoské stránky naštěstí v angličtině. Ale taky neni přímo to co by sis asi přál.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57309 Mno ze scart klasicka redukce a pak to zapojis a zapojis tam ten HDD nevim jestli to bude fungovat ale tohle by pravděpodobně mohlo.

 

Uživatel doplnil odpověď:


26. ledna 2009, 16:36:37

Jezis tet na to koukam máš pravdu byl to link co sem posílal kamošovi a přemejšleli jsme jak to může fungovat :D... No nic byl to jinej link z www.dealextreme.com... Tak se moc omlouvam špatně zkopírovanej link, ale taky se může stát ne?

 

26. ledna 2009, 16:37:33

A když si chvilku prolistuješ www.DEALEXTREME.com tak to podle mě taky najdeš...

 

Houmr 25. ledna 2009, 11:37:50
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (1)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Domácí kino

Hledám recenze EVOLVE Infinity TwinCorder HD - nemáte ho někdo? Zkušenosti vítány.

(odeslaná do kategorie Domácí kino 24. července 2012, 22:22:18 | počet odpovědí: 1)


Jde u DVD rekorderu HDD nahradit novým nepoužitým HDD.

(odeslaná do kategorie Domácí kino 28. listopadu 2009, 8:50:25 | počet odpovědí: 1)


Co stojí HTPC?

(odeslaná do kategorie Domácí kino 20. srpna 2009, 11:16:38 | počet odpovědí: 1)