Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Máte doma zvířátko zvané puberťák? A víte jak je správně chovat?

Puberťák je domácí zvíře velmi náročné na chov. Rozhodnete-li se chovat doma puberťáka, budete mu muset vyhradit dostatečný prostor. Rozpínavost těchto živočichů, pokud jde o teritorium, tudíž s věkem stoupá.

Krmení
Puberťák je všežravec, který občas přechází do fáze monožravce. Podle vědeckých výzkumů stráví puberťák, ač má na rozdíl od krávy toliko jeden žaludek, jakoukoli potravu, která se momentálně nachází v jeho dosahu. Spásání potravy probíhá celodenně, prakticky nepřerušovaně. Ve fázi monožravé se však může stát, že se puberťák dlouhodobě živí pouze jedním druhem potravy, například tradičními českými brambůrky nebo hamburgery. Veškeré snahy ze strany chovatele o přikrmování zdravou výživou přicházejí nazmar a je potřeba se s touto skutečností smířit.
Většina puberťáků má po celou dobu chovu obzvláště vysokou spotřebu prémiového krmiva, a proto je nutné, aby si puberťáky drželi pouze chovatelé, kteří si to mohou finančně dovolit, případně mají možnost úvěru či půjčky.

Celková péče
Puberťák je zvíře náchylné k depresím. Léčba a předcházení depresím spočívá v kupování značkových oblečků a obuvi, želatinových medvídků Haribo a počítačových her, aby se váš puberťák nenudil. Komunikace s puberťákem je závislá na úrovni dosažené při výcviku (viz níže, část Denní režim). Chovatel se musí naučit řeči těla, aby byl schopen z trhavých pohybů hlavou, případně ramen, vyčíst nesouhlasnou reakci. Pozitivní reakce nedává chovaný puberťák v žádném případě najevo. Z našich zkušeností ovšem víme, že po cca 200 trhnutích ramenním kloubem již většina chovatelů ví, na čem je.

Denní režim
Puberťáka je nutno podrobit komplexnímu výcviku. Od přírody je to tvor líný, který je schopen veškerou svou energii vynaložit na správné oddechování při spánku, resp. Na změnu polohy na gauči z levého boku na pravý a naopak. Výcvik sestává z výuky jednoduchých příkazů, jako například „Jdi do školy“, „Vyčisti si ty zuby“, případně „Umyj nádobí“. Někteří puberťáci reagují na výcvik příznivě a po pár letech jsou schopni reagovat na cca 4 příkazy z 20. Jiní puberťáci výcviku odolávají a osvojí si příkaz pouze jeden. Většinou jde o povel „Jdi se najíst“, v menší míře „Jdi spát“.

Komerční využití a návratnost investic
Puberťák je domácí zvíře chované výhradně na ozdobu a nelze očekávat, že z něj vydolujete jakoukoliv činnost generující přínos pro rodinu. Chov je záležitost velmi dlouhodobá, někdy trvá i deset let, než zjistíte, zda chovaný jedinec bude schopen samostatného života. Někteří jedinci zůstávají u svých chovatelů do pozdního věku a znamenají pro ně nemalé náklady. Proto by se každý chovatel měl řádně rozmyslet, než se do chovu vůbec pustí. Není-li si zcela jist, měl by si raději pořídit jiné domácí zvíře. Před chovem puberťáků jsou varováni zejména kardiaci a další osoby, které špatně odolávají stresu. Na druhou stranu je nutno říci, že žádné jiné domácí zvíře vám nepřilne tolik k srdci. V tom jsou puberťáci naprosto nenahraditelní.

O tento úžasný článek jsem se s vámi musela podělit. Přiznávám se, že nejsem jeho autorka, ráda bych zde autora uvedla, ale v našem regionálním týdeníku vyšel článek anonymně.Uživatel doplnil otázku:


21. října 2008, 23:37:58

Mám doma jeden exemplář a souhlasím zvláště s popisem krmení a předcházení depresím ;-)


22. října 2008, 22:27:12

Asi jste všichni mladí a ještě jste nedospěli do věku, kdy budete schopni pochopit tento způsob humoru. Je to vidět na rozdílných reakcích dospělých (teda myslím jedné) a vás mladých. Myslím, že bych se uměla zasmát článku o nemožných rodičích, pokud by byl stejně vtipný jako tento. Taky mně nevadí vtipy o ženách, pokud jsou vtipné. Celé mé okolí se při čtení toho článku bavilo, myslím, že jsou to docela inteligentní lidé, ale je pravda, že se na věc dívají z druhé strany. Do doby, než budeš mít děti, asi zapomeneš, ale bylo by zajímavé si do té doby ten článek schovat :-) , bez urářky.Odesláno uživatelem tetadana
Do kategorie Děti 21. října 2008, 23:36:14

(hodnocení celkem: 3,7 | počet: 3 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (11), počet zhlédnutí 2611

Avatar
Level 6

Rozhodně to stálo za přečtení

 

mirek24 4. března 2009, 20:18:23
Ohodnoť Pozitivni (1) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

Zatím má mé dítko do tohoto vývojového stádia nějakých 11 - 12 let čas, ale je mi jasné, že se mám na co těšit ;))))

A pro Vás puberťáky: Já Vás chápu, před takovými 18ti lety by mě něco takového taky děsně urazilo. V jednom máte totiž pravdu, každý jsme jiný a tenhle článek popisuje takový ten extrém z pohledu rodiče. Nicméně, až budete mít doma svoje vlastní puberťáky, pochopíte, že to j¨nejde brát jinak než s humorem, jinak Vás z nich omejou ;)

 

Hebrey 4. března 2009, 17:16:31
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 1

Tak tohle nemá chybu,je to neuvěřitelně výstižné.
Já to mám doma dvojmo,takže vím,o čem mluvím.

Tak jsem se dlouho nezasmála,až mi tečou slzy a nevidím na písmenka.Děti už mám dospělé,ale moc se toho nezměnilo,vlastně spíš se nezměnilo nic.

Autor tohoto článku asi musel být tajně u nás doma,jinak to nechápu.

 

inka 4. března 2009, 14:13:50
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

asi sa urazim, viete ze tento clanok moze vyvolat verejne pohorsenie... prirovnat cloveka k zvieratu je smutne, ja som pubertak a nesplnam ziadnu z uvedenych "noriem" myslim ako dospely chovam sa tak ale mozno este podla veku dospely nie som (nemyslim dospely ako ze fajcim alebo podobne detinskosti ale ako zdravo rozmyslajuci clovek) a inak nemam rad diskriminACIU NA zaklade veku lebo obcas su pubertaci dospelejsi ako (vekom) dospeli

 

xyzo 30. října 2008, 18:30:28
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 5

Ahoj, já jsem prase. Nemusím se snad prezentovat, jako někdo, kdo nejsem. Jsem prase a tak těžko ze mně uděláš kozu a ještě hůře potom koně. I když jsem prase, ostatní prasata jsou taky jiná, ale platí pro ně také to, že z nich kozy neuděláš. Chovám se hrozně. Nepředvídatelně. Hrozně toho sežeru. Doma to u mě vypadá jak ve chlívě. No chovám se jak prase. Říkej mi puberťáku, ale nedělej ze mě koně.

 

Uživatel doplnil odpověď:


22. října 2008, 16:42:38

Každopádně ten, kdo psal ten článek, se narodil asi dospělý. Nemám rád tyhle teorie a debatění o tom jak se vypořádat s puberťákem. Bože. Ten člověk by s prominutím zasloužil pár facek na probrání.

Asi se ten dotyčný doma nudil a nuda je hrozná věc.

 

lukaash 22. října 2008, 16:39:08
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 4

Já mám ještě nerozvinutého puberťáka, je mu dvanáct, ale první příznaky se už objevují.
Ale ve článku už ho začínám poznávat, hlavně v sekci,,denní režim".

 

bohavek 22. října 2008, 16:02:44
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Nemám, sama takové nejspíš budu!:)

 

Pinky-Beauty 22. října 2008, 15:07:19
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 7

za chvíli mi bude 20, a zvířátkem asi budu ještě pár let :) myslím, že je to zbytečně nadsazené. Některé případy asi jsou takový extrém, ale jinak si myslím, že se to pohybuje v mezích, ačkoli si rodiče myslí pravý opak.

 

Gollumek.88 22. října 2008, 14:56:14
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

Táhne mi na osmnáctku takže nejspíš sem zvířátko o kterém tu píšete. Je to vtipný ale přehnaný. Doufám že si to naši nepřečtou a nehodí mě někam do útulku:)

 

ahoj 22. října 2008, 11:12:16
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 5

já su taaky puberták ale s něčím co píšeš nesouhlasím

 

thesecond 22. října 2008, 7:05:54
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 2

sama jsem ještě puberťák :-D ale všechno má svý hranice :o)

 

krtecka007 22. října 2008, 0:14:32
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Děti

Neznáte nějaké hry pro malé děti ?

(odeslaná do kategorie Děti 11. března 2013, 14:44:23 | počet odpovědí: 3)


Přečte si někdo můj dotaz? a Budu mít hned odpověd?

(odeslaná do kategorie Děti 25. října 2012, 13:32:39 | počet odpovědí: 1)


cau kluci poradte pls kdyz sem chodil s jednou holkou ve stejnem veku 11let a rozesli sme se ? pls

(odeslaná do kategorie Děti 30. července 2011, 23:14:11 | počet odpovědí: 0)