Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

VíceRSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Kam se určitě podívat v Thajsku během 3 týdnů?Odesláno uživatelem taxidriver
Do kategorie Asie 12. srpna 2008, 12:52:45

(hodnocení celkem: 0 | počet: 0 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.Přihlásit pomocí facebooku
             

Nejlepší odpověď:

Avatar
Level 3

Jednoznačně projít Bankok a pak sever Thajska - paráda. Ovšem ostrovy na jihu jsou tak super. Tedy aspoň byli - byl jsem tam už dávno.

 

lama1 16. srpna 2008, 18:57:14
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

 

 

Odpovědi (5), počet zhlédnutí 4066

Avatar
Level 3

Z vlastni zkusenosti doporucuju projit Bangkok uplne celej a pak navstivit Pattayu + zejt lodi na nejakej ostrov, to stoji za to. Navic vse v Thajsku az smesne levny - jidlo, doprava...

 

mishi 13. srpna 2008, 19:55:56
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 4

do baru, kde sou tanečnice na pivko :-) já tam byl se jen tak podívat, hned tam na tebe vlítnou holky a chtěj kolu (alkohol nemůžou), nj, ale spát bych s ní nedoporučoval...zážitek dobrej

 

Sanka 13. srpna 2008, 16:10:55
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

to musis vedet ty ale hezky je : http://www.esotravel.cz/poznavaci/thajsko/velky-okruh-jiznim-thajskem/ nebo http://www.esotravel.cz/poznavaci/thajsko/narodni-parky-s-pobytem-u-more/

 

-Maartinka...- 13. srpna 2008, 15:15:50
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 
Avatar
Level 3

VELKÝ OKRUH SEVERNÍM THAJSKEM - ideální a osvědčený okruh pro zájemce o thajskou kulturu, přírodu i současnost. Po seznámení se s ruchem Bangkoku nás čekají dvě historická centra dávných thajských říší - Ayutthaya a Sukhothai. V horách na severu se seznámíme se životem domorodých horských kmenů, projet se můžeme i na slonu. Navštívíme též proslulý zlatý trojůhelník, budeme mít i krátkou šanci porovnat život za hranicí u sousedů, a to na malém laoském ostrůvku, jakož i v malém myanmarském městečku. Na závěr čeká hlavní město severu Chiang Mai se svými bohatými řemeslnými tradicemi.


1. den odlet z PRAHY

Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně 1,5 hodiny před odletem. Odlet do Bangkoku.

2. den BANGKOK

Snídaně v letadle, přílet do Bangkoku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večerní prohlídka erotického centra Patpong (fakultativně).

3. den BANGKOK

Snídaně. Celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne uvidíte královský palác - Grand Palace a zde si prohlédnete chrám Wat Phra Kaew, ve kterém se nachází jeden z nejvýznamnějších symbolů Thajska - socha Smaragdového Buddhy. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížky lodí po kanálech řeky Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám Wat Arun. Během prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata. Příjezd do hotelu.

4. den BANGKOK - BANG PA - IN - AYUTTHAYA - PHITSANULOK

Odjezd od hotelu v Bangkoku do Bang Pa-in, letního paláce králů Ayutthayi. Po prohlídce přejezd do nedaleké Ayutthayi, největší říše Jihovýchodní Asie v letech 1350 až 1767. Město bylo zcela zničeno Barmánci a bylo znovu celé odkryto až v roce 1956. Ayutthaya nabízí fascinující podívanou na četné polozachovalé stavby z období největšího rozkvětu říše. Navštívíte chrám Wat Yai Chai ze 14. století, dále Wat Pra Mongkol Bopitr a přilehlý královský palác Wat Si Saket ze 14. století. Poté vás čeká cesta do města známého především pěstováním banánů - Phitsanuloku, ubytování a večeře.

5. den PHITSANULOK - SUKHOTHAI - LAMPANG

Po snídani prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde se nachází 2. nejvýznamnější buddhistická socha v Thajsku z bronzu a kopie týkových dveří z paláce Smaragdového Buddhy v Bangkoku. Poté se přesunete do Sukhothai, prvního hlavního města thajské říše, jednoho z nejvýznamnějších míst severního Thajska. Prohlédnete si muzeum a přilehlý Historický park, který se rozkládá na ploše více než 16 ha. Navštívíte chrám Wat Sa Si, určený dříve pouze pro budoucí mnichy, dále Wat Mai a především Wat Mahathat - hlavní královský chrám, kolem kterého je rozmístěno 240 menších pagod. Po obědě se zastavíte u chrámu Wat Sri Chum - chrám mluvícího Buddhy, určený pro povzbuzení vojska. Poté se přesunete do městečka Lampang, posledního města v Thajsku, kde dnes jezdí kočáry tažené koňmi. Ubytování, večeře.

6. den LAMPANG - CHIANG RAI

Dopoledne přejezd do Chiang Rai, velmi rychle rozvíjejícího se města severního Thajska. Cestou zastávka u moderního chrámu - Wat Rong Khun. Po obědě vyjížka lodí k horskému kmeni Akha. Prohlídka horské vesnice a místních obyvatel v domorodých krojích se zcela odlišným jazykem i zvyky. Vesnička je zároveň sloní farmou, fakultativní projížka na slonech okolní přírodou (cca l hod.). Po návratu do Chiang Rai ubytování v hotelu a večeře.

7. den CHIANG RAI - ZLATÝ TROJÚHELNÍK - MAE SAI - CHIANG MAI

Po snídani odjezd do Chiang Saen, kde si prohlédnete chrám Wat Chedi Luang - chrám velké pagody z 12. stol. ve stylu království Lanna se zachovalou dřevěnou vihárou. Poté se přesunete na Zlatý tro­j­úhelník - Golden triangle, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Barmou, dnes nazývanou Myanmar. Výlet rychlou lodí po řece Mae Khong s možností návštěvy laoského území. Celá zdejší oblast je známá rovněž jako centrum pěstování opia, prohlídka opiového muzea. Odpoledne odjezd do Mae Sai, nejsevernějšího města Thajska a jednoho ze dvou oficiálních přechodů do Myanmaru. Fakultativní možnost krátké návštěvy Myanmaru a zdejšího trhu s typickými místními suvenýry, prohlídka městečka a buddhistického chrámu. Poté se přesunete do Chiang Mai, hlavního města severního Thajska.

8. den CHIANG MAI

Chiang Mai, bývalé hlavní město říše Lanna (13. - 16. století) je známé jako centrum buddhismu a lidové tvořivosti Thajska. Dopoledne navštívíte několik dílen lidové tvořivosti (výroba deštníků a vějířů, zpracování stříbra, kožedělnictví ...). Po obědě se vydáte na horu Doi Suthep, která se vzpíná nad městem v nadmořské výšce 1.605 m. Naleznete zde jeden z nej­mladších, zároveň však nejkrásnějších thajských chrámů - Wat Doi Suthep, nej­významnější chrám severního Thajska, kde je podle pověsti uložena část ostatků Buddhy. Večeře v restauraci Kantokei s ukázkami lidového tance.

9. den CHIANG MAI - BANGKOK - PATTAYA (popř. jiné letovisko dle výběru)

V dopoledních hodinách odjezd na letiště v Chiang Mai, odlet do Bangkoku, transfer na Pattayu (popř. do jakéhokoliv jiného letoviska dle výběru z tohoto katalogu). Ubytování v hotelu, koupání, volno.

10. - 15. den PATTAYA (popř. jiné letovisko dle výběru)

Snídaně. Volný čas. Po domluvě s průvodcem doporučujeme fakultativní výlety do tropické zahrady Nong Nooch Village, večerní transvestit show Alcazar nebo Tiffany, celodenní výlet na korálový ostrov, popř. 80 km vzdálený ostrov Ko Samet.


 

Fishbox 13. srpna 2008, 10:51:25
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (1)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Asie

Dovolená v Indonésii - očkování

(odeslaná do kategorie Asie 9. září 2019, 5:09:14 | počet odpovědí: 0)


Kterou asijskou zemi, bych měla navštívit?

(odeslaná do kategorie Asie 17. července 2012, 20:30:54 | počet odpovědí: 4)


Ahoj byli jste někdo v hotelu Azak v Turecku?Můžete napsat nějaké reference a poslat nějakou fotku?

(odeslaná do kategorie Asie 27. března 2009, 10:58:32 | počet odpovědí: 1)